كدخبر: 38963 | تاریخ مخابره : ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱ |

 

 

بالا بودن هزینه‌های تعمیر شبکه آب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد/اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش هدررفت آب شرب

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – ظهر امروز و با حضورمدیرعامل، معاون بهره برداریشرکت آبفا، مدیران امور آبفای  شهرهای استان و کارشناسان  معاونت بهره برداری شرکت مهندسی  آب و فاضلاب کشور  جلسه ارزیابی  تولید و هدر رفت آب، در آبفای کهگیلویه  و بویراحمد  برگزارشد.
سیدعلی لدنی‌نژاد در این نشست با اشاره به  حساسیت کار واحد بهره برداری عنوان کرد: این حوزه در خط مقدم خدمات رسانی به شهروندان است و به همین جهت بیشترین فشار و استرس کاری به خصوص در مواقع تنش آبی روی دوش آنها است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از تلاش تمامی کارکنان ابفای  استان به خصوص معاونت بهره برداری عنوان کرد:  یکی از رویکردهای اصلی آبفای استان در چهار سال گذشته شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز بوده که در این زمینه نیز گام‌های موثر برداشته شد که شناسایی و جمع‌آوری بیش از ۲۲ هزار انشعاب غیرمجاز آب و فاضلاب نتیجه این تلاش و همت جمعی است.
وی کاهش هدر رفت آب و ارتقائ توان نیروهای حوزه بهره برداری  در این زمینه را منوط به توانمندسازی کمی و کیفی نیروی انسانی دانست و گفت:  بالا بودن هزینه های تعمیر از یک سو و از سوی دیگر تعداد کم نیروهای اتفاقات در این بین، برای شرکت آب و فاضلاب چالش‌هایی ایجاد کرده است.
لدنی‌نژاد تحلیل و پایش واقع گرایانه تولید و مصرف آب را برای تحقق اهداف مورد نظر در زمینه کاهش هدر رفت آب ضروری دانست و گفت:  عملکرد آب و فاضلاب بر اساس ارزیابی های به عمل آمده به رغم کمبودها در این زمینه قابل قبول است ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
وی انجام بازدیدهای مستمر و انتقال تجربیات شرکت‌های اب و فاضلاب استان‌ها را راهکاری مناسب برای به حداقل رساندن هدر رفت آب و کاهش آب بدون درامد دانست.
وی با اشاره اتخاذ تدابیر  لازم برای کاهش هدر رفت آب در شهرهای استان، تجهیز و راه‌اندازی  واحد اتفاقات و جمع آوری انشعابات غیر مجاز در چند شهر جدید استان را از دیگر برنامه های آب و فاضلاب برای کاهش هدر رفت آب عنوان کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.