كدخبر: 38966 | تاریخ مخابره : ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۳ |

 

 

۶۴۶ طرح روستایی در کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات گرفتند

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم -مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۶۴۵ میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری به ۶۴۶ طرح در سراسر مناطق این استان پرداخت شد.

پروانه نیک مرام  اظهار داشت: یک هزار و ۴۶۲ طرح اشتغال روستایی و عشایری با چهار هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال اعتبار امسال در این استان برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند.
وی افزود: هم اینک با متقاضیان ۶۹۴ طرح به مبلغ ۹۳۴ میلیارد ریال انعقاد قرار داد شده که تسهیلات ۶۴۶ مورد از آن‌ها پرداخت شده است.
نیک مرام بیان کرد: طرح‌های معرفی شده به بانک‌های استان به تفکیک هر دستگاه سازمان جهاد کشاورزی ۵۴۴، فناوری اطلاعات و ارتباطات ۲۵، صنعت، معدن و تجارت ۲۸۰، میراث فرهنگی ۵۳۷، امور عشایر ۲۵، صندوق کارآفرینی ۵۳ مورد هستند.
وی عنوان کرد: بانک کشاورزی استان با پرداخت بیش از ۳۷۱ میلیارد ریال بیشترین میزان پرداختی تسهیلات را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مبلغ سهمیه ابلاغی تسهیلات توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی از محل منابع صندوق توسعه ملی به کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و ۷۰ میلیارد ریال بوده است.
نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۵، ۱۷٫۷ درصد بوده که در سال ۱۳۹۶، با ۴٫۴ درصد کاهش به ۱۳٫۳ درصد رسید.
امسال دولت در حوزه اشتغال بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده که بخش عمده‌ای از این اعتبار سهم اشغال روستایی است.
کهگیلویه و بویراحمد ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۶ درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.