كدخبر: 39026 | تاریخ مخابره : ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۱ |

 

 

تعهد کهگیلویه و بویراحمد در زمینه سوادآموزی ۵۶۳۵ نفر است

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم -معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعهد امسال این استان در زمینه سوآدآموزی در هر سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم سواد ، پنج هزار و ۶۳۵ نفر است.

سید حمدالله خواهش نیک  اظهار داشت: این میزان تعهد از سوی سازمان نهضت سوادآموزی کشور تعیین و ابلاغ شده و باید تا پایان امسال محقق شود.
وی افزود: تعهد سال ۱۳۹۶ کهگیلویه و بویراحمد در زمینه سوادآموزی در هر سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم سواد چهار هزار و ۶۰۰ نفر بود که به طور کامل تحقق یافت.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اوایل شهریور امسال تاکنون یک هزار و ۹۸۳ نفر از افراد بی سواد و کم سواد این استان در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال برای باسواد شدن نام نویسی کرده اند.
خواهش نیک عنوان کرد: این میزان نام نویسی به طور میانگین حدود ۳۸ درصد تعهد سوادآموزی امسال کهگیلویه و بویراحمد در هر سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم سواد را شامل می شود.
وی ابراز داشت: نام نویسی از افراد بی سواد و کم سواد گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال کهگیلویه و بویراحمد برای باسواد شدن در دوره های سوادآموزی و تحکیم سواد تا پایان آذر ۱۳۹۷ و در دوره انتقال نیز تا ۱۵ آبان امسال از طریق مراجعه به واحدهای سوادآموزی اداره های آموزش و پرورش ۱۳ شهرستان و منطقه استان ادامه دارد.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ میزان باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲٫۷ درصد است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.