كدخبر: 39103 | تاریخ مخابره : ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۹ |

 

 

رفع فقر و اشتغال فراگیر دو تکلیف مهم برای وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی است

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – مشاوروزیر و مدیرکل عملکرد وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی کشور گفت که واگذاری دوبرنامه مهم رفع فقر و اشتغال فرالگیر دولت به این وزارتخانه مسئولیت مهم و خاصی را متوجه این مجموعه و دستگاههای تابعه کرده است.

.دکتر رضا شریعت با بیان اینکه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با سازمان های تابعه خدمات متنوعی را به جامعه ارائه می کنند تصریح کرد  شناسایی گلوگاه های فسا د یکی از الزامات کار خدمت رسانی مطلوب به مردم است.

وی بابیان اینکه تنوع خدمات و ووظایف باعث شده که بخش زیادی از جامعه با وزارت تعاون ،کار و رفاه ذاجتماعی سروکارداشته باشند بیان کرد که هم اکنون به حدود ۱۱میلیون نفر سبد غذایی پرداخت می شود و در عین حال مدیران در این مجموعه خدمات رسانی می بایست برنامه های آنها عجین با کار وتلاش مضاعف و جدی باشد.

دکتر شریعت  که با بازرسان دستگاها تابعه وزارت تعاون سخن می گفت اظهارداشت اجرا نکردن قانون و احیانا سو استفاد از قانون از مهمترین گلوگاههای فساد است.

وی به مشکلات ناشی از تحرویم شرابیط اقتصادی کشورو مشکلات اقشاذر آسیب ژذیر اشاره کرد و  گفت تزریق روح امید در جامعه با خدمت رسانی صحیح را تکلیغف مهمی برای مسدئولان و برنامه ریزان دانست.

مدیرکل عملکرد وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی حکمرانی خوب را بستر خدمت رسانی خوب توصیف کرد و گفت: داشتن شفافیت ، پاسخگویی و مشارکت  از ویژگی های حکمرانی خوب است .

وی به اهمیت مقوله بازرسی و ارزیابی عملکرد دستگاههای خدمات رسان اشاره کرد و گفت مستندسازی برنامه  و خدمات انجام گرفته گامی در جهت نهادینه کردن مدیریت دانش و انتقال دانش مدیریتی به نسل جوان است.

وی بیان کرد که  کارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سفر به استانها و ارزیابی عملکردها،روشهای خدمات رسانی دستگاههای اجرایی وسطح بندی حدمات وعملکرد ها درجهت اصلاح و بهبود فرآیندهای خدمت رسانی  همت گمارده اند.

مدیرکل، تعاون، کار ورفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد نیز دراین نشست با تشریح روند همکاری و هم افزایی دستگاههای تابعه وزارت تعاون در استان گفت که کمک به کاهش مشکلات اشتغال  و جذب تسهیلات اشتغال فراگیر دغدغه این مجموعه است و دراین راستا اقدام های ارزنده ای انجام گرفته است.

پروانه نیک مرام تصریح کرد که از ۳۰۶میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر این استان ۱۰۷میلیارد تومان ابلاغ شد که برای جذب آن یکهزار و ۲۷۵طرح با ۵۹۷میلیارد تومان تصویب شد که این میزان طرح تصویب شده بیش از اعتبارات مصوب است و هدف ازآن جذب تسهیلات این بخش بوده است.

وی بیان کرد که تاکنون ۱۰۱میلیارد تومان طرح در بانکها انعقاد قرارداد شده و ۷۰میلیارد تومان نیز پرداخت شده است.

که دراین زمینه همه بانکها همکاری دارند و صندوق کارآفرینی امید رتبه اول را دارد.

 

حاجیوند و ساکی کارشناسان بازرسی و ارزیابی وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی در این نشست گزارشی از ارزیابی ها،عملکرد دستگاهها و میز خدمت  دستگاههای تابعه، نقاط قوت و صعف دستگاهها و شیوه اجرای طرح ارزیابی عملکرد در سال جاری ارائه کردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.