بازديد: 88 بازدید
كدخبر: 39573 | تاریخ مخابره : ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳ |

 

 

یک استاد دانشگاه: اراده جدی برای برون رفت از اقتصاد نفتی لازمه توسعه زیربنایی است

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره یه اینکه اراده جدی برای برون رفت از اقتصاد تک محصولی نفت در کشور وجود ندارد گفت که برنامه ریزی برای تحقق این مهم از سوی مسئولان در سطح کلان لازمه توسعه زیربنایی اقتصاد کشور است.

سید حمدالله اکوانی با اشاره به ظرفیت های گردشگری، منابع طبیعی و سرمایه انسانی  در کشورمان و با توجه به تحریم های نفتی افزود: تکیه بر اقتصاد چند محصولی و استفاده از تمام ظرفیت های موجود موضوعی است که مسئولان بلند پایه  باید به آن توجه جدی داشته باشند.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تصریح کرد: شناخت نقاط ضعف و قوت برای کارآمد شدن ظرفیت های اقتصادی برای موفقیت و آینده بهتر کشور ضروری است.

اکوانی تصریح کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران از نقطه ضعف تک محصولی بودن اقتصاد کشور نهایت بهره برداری را به عمل آورده اند.

وی با یادآوری این نکته که نقاط ضعف در هر نظام حاکمیتی وجود دارد ابراز داشت: برنامه ریزی برای التیام بخشی مشکلات راهکار دیگری برای جلب رضایت توده مردم است.

وی در پاسخ به سوالی درباره پیش بینی شما درباره آینده سیاسی کشور گفت: خوش بین هستم اما هر گفتمانی بتواند به نیازهای یک جامعه انسانی پاسخ دهد موفق تر است.

اکوانی بیان کرد:شعارهای انقلاب آزادی و عدالت اجتماعی است اگرچه پیشرفت های خوبی در این زمینه در سه دهه اول انقلاب کسب شد.

وی در مورد دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در چهار دهه اخیر گفت: در ابعاد سیاسی موفقیت های چشمگیری کسب کرده ایم اما در حوزه  اقتصادی با وجود تلاش های زیاد انجام شده اما تا ایده آل فاصله زیادی داریم.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.