بازديد: 59 بازدید
كدخبر: 39617 | تاریخ مخابره : ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۷ |

 

 

پاکسازی مسیر پیاده روی زائرین اربعین در بهمئی

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهمئی گفت: مسیر ۲۰ کیلومتری  خروجی شهر لیکک تا صحن امام زاده بابا احمد در روز اربعین  از زباله پاک‌سازی‌شد.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد- همه ساله بمناسبت اربیعن حسینی مردم شهرستان بهمئی مسیر ۲۰ کیلومتری خروجی شهر لیکک تا صحن امام زاده بابا احمد را تحت عنوان بازماندگان از قافله اربعین با برپایی موکب هایی در مسیر  این روز را گرامی میدارند.

براساس این گزارش بهزاد جومردیانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهمئی در این خصوص گفت: دوستداران اهل بیت علیه السلام همه ساله در روز اربیعن, با برپایی موکب هایی از خروجی شهر لیکک تا صحن  امام زاده بابا احمد با توزیع نذورات  از زوار  پذیرایی می نمایند

وی گفت: پذیرایی از زوار باعث تولید حجم زیادی از زباله ها در مسیر می شود.

جومردیانی تصریح کرد : این اداره با هماهنگی  دوستداران محیط زیست و دانش آموزان و در راستای نظافت و پاکیزگی محیط‌زیست، در این روز مسیر زائرین اربعین حسینی را از زباله پاک‌سازی نمودند.

وی بابیان اینکه در این طرح بیش از ۵۰۰ کیلو زباله در مسیر پیاده‌روی زائرین جمع‌آوری‌شده است، افزود: اداره محیط زیست شهرستان در طول مسیر با همکاری موکب داران ,نظارت مستمری بر فعالیت موکب ها داشت و در این راستا با نصب پارچه نوشته هایی ,  زوار را به رعایت توصیه های زیست محیطی رهنمود داشت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.