بازديد: 61 بازدید
كدخبر: 39697 | تاریخ مخابره : ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷ |

 

 

بارگاه خواهر امام رضا(ع) میعادگاه عاشقان خورشید خراسان

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم -همزمان با شب شهادت علی بن موسی رضا (ع) حرم بی بی حکیمه (س) خواهر آن امام همام میعادگاه شیفتگان خورشید خراسان شده است.

 بارگاه منور این بانوی بزرگوار اینک میزبان زائرانی است که همگام با دیگر مسلمانان جهان و ایران اسلامی از راه دور و نزدیک آمده اند تا به خواهر امام رضا (ع) عرض ادب کنند.
هم اکنون چندین هیات و دسته جات عزاداری در حال سینه زنی و سوگواری در حرم بی بی حکیمه (س) هستند.
زمزمه های یا ضامن آهو، یا علی بن موسی رضا(ع) و تلاوت روح بخش آیات کلام وحی جلوه خاص معنوی به فضای حرم بی بی حکیمه (س) داده است.
اینک در آستانه سالروز شهادت حضرت علی بن موسی رضا (ع) دل های ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مالامال از غم و دیدگان آنها پر از اشک شده است.
سایر بقاع متبرکه، مساجد، حسینیه ها، بوستان ها و واحدهای مسکونی شهرستان گچساران مملو از مریدانی است که در سوگ مولای مهربانی ها با مرثیه سرایی بر سر و سینه می زنند.
کارشناس فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: کاروان ۴۰۰ نفره عزاداران از شهر دوگنبدان ساعتی پیش به این بارگاه نورانی رسید.
ابراهیم قاسمی افزود: ده ها کاروان و هیات عزاداری به صورت منسجم از شب گذشته تاکنون وارد حرم مطهر بی بی حکیمه (س) شده اند که تعدادی از آنها از استان های مجاور مانند بوشهر و خوزستان مشرف شده اند.
وی اظهار داشت: سخنرانی مبلغان دینی، مداحی و سوگواری از برنامه های شب شهادت امام رضا (ع) در حرم بی بی حکیمه (س) است.
حرم بی بی حکیمه (س) خواهر بلافصل امام رضا (ع) در ۸۰ کیلومتری دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران قرار دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.