كدخبر: 42715 | تاریخ مخابره : ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۳ |

 

 

امام جمعه باشت: نقش بخش خصوصی در اقتصاد پر رنگ شود

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – حجت الاسلام عبودی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری تصریح کرد:با توجه به وضعیت کنونی کشور باید گام هایی در راستای بهتر شدن وضعیت اقتصادی کشورانجام داد از جمله واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی با توجه به نظارت های دقیق و واگذاری مسولیت ها و جایگاهها به نسل جوان و انقلابی ,با انگیزه تا خلاقیت ها و پیشرفت هایی ایجاد شود.

این خطیب در ادامه بیان کرد:باید یک انقلاب درونی دیگری انجام دهیم و با اشرافیت گرایی مبارزه کنیم.

حجت‌الاسلام عبودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سنگ اندازى و بدعهدى اروپا در ماه‏هاى اخیر اظهار کرد: باید رفتار اروپا مورد کنکاش قرار گرفته که فریب اروپا را نخوریم،

وی گفت:آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در بخشى از سخنرانى خود در کنفرانس امنیتى مونیخ به موضوع ایران پرداخت و ضمن پذیرفتن اختلافات تاکتیکى بین اروپا و آمریکا در خصوص ایران، تصریح کرد که هدف نهایى هر دو طرف در خصوص مواجهه با جمهورى اسلامى ایران یکى است.

امام جمعه باشت گفت: صدراعظم آلمان در این کنفرانس امنیتى به‏ صراحت گفت من در یک سخنرانى در «کنست» تأکید کردم که حق موجودیت اسرائیل جزئى از مصالح ملى آلمان خواهد بود،و تنها سوالى که بین ما اروپایى‌ها و آمریکایى‏‌ها وجود دارد این است که آیا ما با لغو توافق برجام به اهداف مشترک مان کمک خواهیم کرد… یا این‏که کمک بیشتر این خواهد بود که همین اهرم کوچکى را که در اختیار داریم حفظ کنیم و آن‏را به اهرم فشار در حوزه‏‌هاى دیگر تبدیل کنیم؟.

وی افزود: بدعهدى و خدعه اروپا محدود به این چند ماه و چند سال نیست و سابقه‏ اى طولانى و مفصل دارد.

امام جمعه باشت عنوان کرد: اگرچه ضرر های زیادی در مسئله برجام به کشورمان وارد شد ولی ثمره این قرارداد این بوده که آمریکا ثابت کرد قابل اعتماد نیست و نخواهد بود.

حجت السلام عبودی به سخنان رهبر انقلاب اشاره و گفت: ایشان فرمودند باید به  آمریکا بی اعتماد باشیم و هرچه ما عقب نشینی کنیم آنها جلوتر می آیند.

وی، خاطرنشان کرد:وضعیت معیشتی مردم نگران کننده است,چرا باید دام ما را قاچاق کنند و مردم سر صف گوشت های یخ زده به انتظار بشینند؟ مردم می‌پرسند تا کجا این گرانی تمام می‌شود تا کی ادامه دارد ماشین پراید همین حدود ۴۵ میلیون می‌ماند یا بالاتر می‌رود، گوشت قرمز،  مرغ، مسکن و…روز به روز گرانتر می‌شود.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.