كدخبر: 43598 | تاریخ مخابره : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷ |

 

 

۱۵۰میلیارد ریال برای مددجویان کمیته امداد باشت هزینه شد

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم -رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت گفت:۱۵۰ میلیارد ریال در سرفصل های مختلف اشتغال، مسکن، درمان و سایر فعالیت های فرهنگی و مستمری برای مددجویان این شهرستان در سال ۱۳۹۷ هزینه شد.

حبیب الله باقرپور روز یکشنبه در دیدار پرسنل کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت با فرماندار این شهرستان اظهار داشت: اجرای ۳۶۰ طرح اشتغالزا با اعتبار ۳۸میلیارد و ۸۶۸ میلیون ریال اعتبار از خدمات مهم این نهاد حمایتی در باشت است که به توانمندی تعداد زیادی از مددجویان کمک اثرگذاری کرد.
وی اظهار داشت: انجام ۱۷۰ خدمت در بخش مسکن شامل تعمیرات کلی و جزیی و نوسازی با اعتبار ۲۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال از دیگر خدمات مهم ارائه شده کمیته امداد این شهرستان در سال گذشته بود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت تصریح کرد: انجام خدماتی در حوزه های فرهنگی و آموزشی به ۲۵۲ دانش آموز و ۷۰ طلبه و دانشجو از دیگر برنامه های حمایتی این نهاد در سال ۱۳۹۷ بوده است.
وی ارزش خدمات ارائه شده به دانش آموزان و دانشجویان این شهرستان را یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد کرد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت همچنین از پرداخت سه میلیارد ریال کمک هزینه درمان و ۶۰۰ میلیون ریال کمک های موردی به مددجویان این شهرستان در سال گذشته خبر داد.
باقرپور میزان پرداخت مسمتری به ۲هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت را ۳۵ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال اعلام کرد.
وی همچنین از رشد ۱۶۰ درصدی جذب کمک های مردمی سال گذشته در این شهرستان خبر داد و افزود: ۳۱ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال از محل مشارکت های مردمی سال گذشته در این شهرستان جذب شد.
باقرپور ابراز داشت: جمع آوری چهار میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال در طرح اکرام ایتام،چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال زکات، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در شبکه نیکوکاری و ۹۰۰ میلیون ریال صدقه را از بخش های مهم مشارکت های مردمی این شهرستان در سال گذشته بود.
وی گفت: پرداخت ۶۴۰ فقره تسهیلات بانکی به ارزش ۳۰میلیارد ریال تا سقف ۵۰ میلیون ریال از دیگر برنامه انجام شده از سوی این نهاد حمایتی در سال گذشته بود.
فرماندار باشت نیز در این نشست با اشاره به مشکلات معیشتی مددجویان و اینکه چشم امید آنان به این نهاد حمایتی است بر تلاش بیشتر برای جلب رضایت مددجویان تاکید کرد.
سید مسعود حسینی با قدردانی از تلاش های انجام شده برای خدمات رسانی به اقشار آسیب پذیر از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت از کارکنان این نهاد حمایتی قدردانی کرد.
وی مشارکت افراد توانمند برای ارتقای سطح زندگی اقشار آسیب پذیر را ضروری دانست.
فرماندار باشت از مسئولان فرهنگی خواست برای فرهنگ سازی در زمینه افزایش مشارکت مردمی برای حمایت از اقشار کم درآمد تلاش بیشتری کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.