كدخبر: 43617 | تاریخ مخابره : ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹ |

 

 

۵۰۰خانه روستایی کهگیلویه وبویراحمد درسیل تخریب شد

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمد گفت که سیل  ۵۰۰خانه روستایی این استان  را تخریب کرد و یازسازی این منازل نسازمند تامین اعتبار است.

حسین جنتی روز دوشنبه در گفت وگو باخبرنگار اقلیم قلم  افزود که ۷۰۰خانه روستای این استان به دلیل خسارات نارشی از بارندگی و سیلاب نیازمند مرمت است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمد خسارات وارده به تاسیسات زیربنایی، ابنیه، جداول،معابر و زیرساخت های روستایی را ۵۰۰میلیارد اعلام کرد و گفت که اکیپ هایی  از کارشناسان  بنیاد مسکن  در حال برآورده و بررسی خسارات سیل و گزارشهای خسارات مردمی در شهرستانهای استان هستند.

جنتی به بالابودن میزان بارندگی ها، طغیان محسوس رودخانه ها و جاری شدن  سیلاب های  تند در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت سیل خسارات سنگینی به زیرساخت های  روستایی از جمله راهها وزمین های کشاورزی وخانه های روستائیان وارد نموده است  و بیناد مسکن درانتظار اختصاص اعتبار از محل بودجه های پیش بینی شده برای مناطق سیلزده و انجام عملیات عمرانی و بازسازی زیرساخت های آسیب دیده است.

میزان بارندگی  دریاسوج به یکهزار و ۲۱۱میلیمتر گزارش شده است که بارش بخش زیادی ازاین میزان در آواخر اسفنده و فرودین  باعث خسارات های هنگفت به زیرساخت های استان کهگیلویه وبویراحمد درتمامی بخشها شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.