كدخبر: 43813 | تاریخ مخابره : ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۳ |

 

 

.بخشدار بوستان: نباید همه مشکلات اقتصادی امروز جامعه را به گردن دولت انداخت

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – مجید محمدی فر در جلسه شورای اداری شهرستان باشت با اشاره به  شرایط  اقتصادی  امروز کشور، افزود: نظام سلطه یاامپریالیسم و کاپیتالیسم(سرمایه داری) به سرکردگی آمریکا جنگ اقتصادی بزرگی را بر ملت ما تحمیل کرده و با اجرای تحریمهای یک جانبه تلاش دارد با فشار اقتصادی بر کشور و ملت ایران با نظام جمهوری اسلامی مقابله کند.

وی افزود: بخشی از شرایط اقتصادی امروز حاکم بر کشور ایران اسلامی ناشی از تحریم های بک جانبه علیه کشور ایران بوده است.

ایشان گفت : آمریکا با هدف مقابله با هژمونی نظام جمهوری اسلامی همواره تلاش دارد تا با ترفندها و توطئه های مختلف جلوی توسعه وپیشرفت نطام جمهوری اسلامی را بگیرد.

محمدی فر افزود: متاسفانه کم کاری و کم توجهی به زیرساختهای اقتصادی در سطح کشور  در طول چهار دهه گذشته باعث شده تا اقتصاد کشور تاب آوری مناسب در برابر بحرانهای مختلف بویژه تحریم های خارجی  را نداشته باشد.

وی اظهار داشت: علی رغم تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب در طول سالیان گذشته بر دورن زا و پویاکردن اقتصاد کشور متاسفانه همچنان بعد از چهار دهه اقتصاد ما تک محصولی و اتکا شدید به نفت و فرآوردهای نفتی دارد که با اعمال تحریم ها از طریق کشورهای خارجی در سریعترین زمان اقتصاد کشور تحت تاثیر قرار میگیرد.

بخشدار بوستان با انتقاد از کسانیکه که در محافل ،مجالس، رسانه ها و فضای مجازی و با تهمت زدن همه مشکلات کشور را به دولت ربط میدهند افزود: دولت با تمام توان پای کار بوده و شبانه روز در حال تلاش هست تابتواند به وضعیت کشور سرو سامان دهد اما تحریم ها یکجانبه که در نوع خود شدیدترین تحریمها قرن اخیر بوده یکی از عوامل تاثیرگذار در شرایط کشور بوده است.

محمدی فر تصرح کرد: انداختن همه مشکلات اقتصادی امروز کشور به گردن دولت خطای نابخشودنی ، ظلم ،اجحاف و بی انصافی در حق این دولت هست که شبانه روز در حال کار و فعالیت و خدمت رسانی به مردم هستند.

بخشدار بوستان گفت: اقتصاد هر جامعه ای متاثر از عوامل داخلی ومرادات خارجی و بین المللی و همچین مبادلات کالا وارز هست و با تحریم های صورت گرفته شرایط برای مراودات بین المللی و مبادلات تجاری سخت شده است و قطعنا بر اقتصاد کشور ما تاثیر منفی میگذارد.

ایشان با اشاره به خدمات و فعالیت های دولت یازدهم ودوازهم افزود: امروز علی رغم همه تنگناها و شرایط اقتصادی نامناسب حاکم بر جامعه و فشارهای بیرونی وداخلی این دولت در بحث فعالیت های عمرانی اقدامات موثری انجام داده و در روستاها یک انقلاب عمرانی انجام داده است. محمدی افزود: چهره روستاها در این شش سال متحول شده و خدمات انجام شده در روستاها ور این مدت قابل قیاس با تمام دوران قبل از این دولت نیست. بخشدار بوستان افزود: دولت تلاش خواهد کرد تا مشکلات مردم در بخش اقتصادی حل شود اما راه برون رفت از این شرایط همراهی،همکاری، هم افزایی و تلاش همه عناصر  تاثیر گذار در سطح کشور شامل کلیه دستگاههای اجرایی کشور، دولت، مجلس، قوه قضاییه ، نهادهای انقلابی ،نیروهای مسلح و بخش خصوصی را میطلبد .

وی اظهار امیدواری کرد با همدلی، تلاش مضاعف و تقویت روحیه انقلابی وجهادی در بین همه قوا و دستگاههای اجرایی از این گردنه و پیچ خطرناک به سلامت عبور کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.