كدخبر: 43983 | تاریخ مخابره : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷ |

 

 

آیت اله ملک حسینی: مالیات عادلانه بستر ساز رونق تولید است

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم – نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد  گفت  که پرداخت مالیات عادلانه  بسترساز رونق تولید و مشارکت است  و سیاست ها و برنامه ها  در جهت  وصول مالیات بدون تبعیض  را مورد تاکید قرارداد و گفت رویه  و برنامه اعلامی مدیریت  امور مالیاتی  استان در راستای این مهم جای تقدیر دارد .

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در دیدار مدیرکل امور مالیاتی با وی، تاکید کرد افزایش درصد مالیات به صلاح شرایط اقتصادی جامعه و فعالان اقتصادی نیست بلکه باید منابع  جدید مالیات و کثرت افراد  پرداخت کننده مالیات را شناسایی و افزایش داد.

وی به لزوم توجه جدی به مقوله وصول مالیات عادلانه اشاره کرد و گفت  هرچه میزان مالیات ها کمتر شود و اشتیاق  واعتماد بین مودیان افزایش خواهد یافت و این  روند در ارتباط دو سویه با فعالان اقتصادی  اعتماد آفرین است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد امنیت اقتصادی  را لازمه  رونق کار ، تلاش و تولید دانست و تصریح  کرد که نظارت  بر کار ماموران مالیاتی،نحوه محاسبه مالیات  و تلاش برای جلوگیری از فرارمالیاتی را گام ارزنده ای برای تحقق مالیات عادلانه دانست.

آیت اله ملک حسینی قانون ارزش افزوده  را نیازمند شفافیت سازی بیشتر دانست و تصریح کرد که رعایت این قانون  در جامعه می تواند آثار و برکات اقتصادی  خوبی را بدنبال داشته و درعین حال به ایجاد شرایط عادلانه برای توسعه متوازن مناطق کمک کند.

نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری مساله رونق تولید را برای کشور حیاتی دانست و تصریح کرد باید تمامی تلاش ها وبرنامه ها  در راستای عملیاتی کردن این مطالبه مقام معظم رهبری معطوف شود.

آیت اله ملک حسینی سیاست های بانک مرکزی  در اعطای تسهیلات بانکی برای رونق تولید را نیازمند بازنگری دانست و تصریح کرد که تسهیلات پیش بینی شده  برای رونق تولید باید مستقیم به کارخانجات و واحدهای تولیدی همراه با نظارت لازم پرداخت شود تا بتوان ازاین طریق به اهداف لازم دست یافت .

وی بیان کرد باید به جای پرداخت اعتبار برای خرید لوازم خانگی به واحدهای تولیدی کمک کرد تا کالای ساخت داخل با کمیت و کیفیت مناسب تولید و به بازار عرضه  شود اما  برخی وام ها ازجمله خرید لوازم خانگی به سود تولید کالاهای خارجی و شرکت های خارجی است.

# تهاتر شتاب بخشی شود

نماینده  ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد به تسهیل روند تهاتر مطالبات دولت و بدهی مالیاتی فعالان اقتصادی  تاکید کرد و گفت اجرای این قانون راهگشا بدون تبعیض، سریع  و شفاف  یک ضرورت است گ،چون در سال گذشته برخی فعالان اقتصادی نتوانستد از مزایای آن خوب  استفاده کنند.

وی تهاتر بدهی مالیاتی فعالان اقتصادی به صورت عادلانه  و بدون پیچ و خم های اداری طولانی و دست و پاگیر برای مودیان را مورد تاکید قرارداد و گفت  برخی  ایرادها بر فرآیند طولانی قانون تهاتر به صورت کلان کشوری است که گاهی برخی فعالان اقتصادی موفق به دریافت مطالبه  و پرداخت بدهی مالیاتی خود نمی شوند، باید این مشکل از سوی مسئولان کشوری اصلاح شود.

بوی عفونت قانون گاهی آزاردهنده است

نماینده ولی فقیه  به نقش قوانین درست در رسیدن به اهداف بویژه در بخش مهم اقتصاد اشاره کرد و گفت برخی قوانین نیازمند اصلاح است و بوی عفونت برخی قوانین ناکارآمد ، غیرعادلانه و غیر شفاف  آزاردهنده است.

وی به ناعادلانه بودن  برخی قوانین بانکی و اقتصادی اشاره کرد و گفت  برخی از فعالان اقتصادی مطالبات بالایی دارند هرگز سود وهزینه تاخیری برای جبران خسارت آنها از سوی دولت پرداخت نمی شود اما دیون هر فعال اقتصادی  مشمول جریمه و سود آن دریافت  می شود که اینجا قانون ضعف دارد، عادلانه نیست و درعین حال نیازمند اصلاح است.

آیت اله ملک حسینی پرداخت مطالبات فعالان اقتصادی از اوراق خزانه را نیازمند اصلاح دانست و گفت این قانون به سود دلالان است در حالی که می شود آن را بصورت  مناسب تر وکم هزینه تر از سوی  دولت مدیریت کرد.

   نماینده ولی فقیه درکهگیلویه وبویراحمد  از تلاش مجموعه مالیاتی در جهت  تحقق اهداف این مجموعه در سال ۹۷ تقدیر کرد و گفت هر دستگاهی که برای تحقق اهداف نظام تلاش می کند بایدحمایت ودرعین حال تقدیر شود.

مبارزه با فساد با روش علمی، قانونمند و بدون فضا سازی موثر است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد مبارزه با فساد را گام ارزنده ای برای صیانت از حقوق عمومی وحفظ حقوق بین المال دانست و تصریح کرد در سایه نظارت دقیق  و بررسی شفاف عملکرد ها فارغ از فضاسازی های ی غیرموثر می توان دراین عرصه به توفیق دست یافت.

وی عمل به قانون و نظارت براجرای صحیح قانون  و شناسایی نقاط ضعف قانون  و تصویب قوانین کارآمد را از راهکارهای اساسی برای مبارزه با فساد اقتصادی دانست .

آیت اله ملک حسینی بیان کرد که انقلاب اسلامی  دستاوردهای ارزنده ای داشته است و در کشور ما منابع اقتصادی ارزشمندی درتمامی بخشها وجود دارد که درصورت خوب مدیریت شدن هرگونه تهدیدی و تحریمی علیه این سرزمین مقتدر بی اثرخواهد بود.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد  گفت تعامل با فعالان اقتصادی ، حمایت از رونق تولید و تحقق عدالت مالیاتی با اعمال سازو کارهای قانونی سرلوحه فعالیت این مجموعه است .

محمدعلی غفاری اظهارکرد  که اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد آماده همکاری با فعالان اقتصادی در زمینه تهاتر است و سال گذشته افراد زیادی برای تهاتر نامنویسی کردند و بخشی از مطالبات آنها جذب شد.

وی دراین دیدار که معاونان و حراست  اداره کل امور مالیاتی حضور داشت با تقدیر از رهمنودهای خیرخواهانه و عالمانه نمایند ولی فقیه در استان ،گزارشی از  فعالیت های این اداره کل و تحقق ۱۰۰درصدی اهداف سال ۹۷ مجموعه مالیاتی دراستان ارائه کرد که مورد تقدیرآیت اله ملک حسین قرارگرفت.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.