كدخبر: 44078 | تاریخ مخابره : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۸ |

 

 

کاشت ۲۰۰ اصله نهال در پارک جنگلی کهگیلویه وبویراحمد

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم -محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان  درحاشیه این برنامه مشترک گفت: در یکی دوسال اخیر شاهد بروز سیل‌های ویرانگری بوده‌ایم که خسارت‌های مالی و جانی به همراه داشته اند، یکی از دلایل این اتفاق جنگل‌تراشی و از بین بردن پوشش گیاهی است.

وی افزود: در واقع وقتی کسانی با سودجویی و برای منافع فردی دست به تخریب درخت و جنگل می‌زنند، زمینه بروز سیل را با سرعت بخشیدن به روان آب‌ها هموارتر می کنند. ما به جای گله و شکایت از طبیعت خوب است به نقد عملکرد خودمان بپردازیم.

جعفری نژاد در ادامه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کاشت درخت در کشور گفت: ما نه تنها در باورهای دینی که در اعتقادات ملی‌مان هم بارها به مراقبت و کاشت درخت توصیه شده ایم اما شاهد هستیم این توصیه‌ها را کسان دیگری جدی گرفته اند و در کشورهای دیگر به مناسبت تولد، ازدواج یا حتی مرگ عزیزانشان اقدام به کاشت درخت می‌کنند.

وی بیان داشت: باور و اعتقاد ما این است که کاشت و نگهداشت درخت یک وظیفه ملی است و نباید آن را تا سرحد یک کار اداری روتین تقلیل بدهیم و لازم است همه مردم در آن مشارکت فعال و مسئولانه داشته باشند.

وی ضمن تشکر از دانشجویان دانشگاه دولتی زیر تل یاسوج و تشکل نهضت سبز زاگرس گفت: نقش جنگل ها بعنوان ریه های تنفسی زمین در تثبیت خاک ,کاهش گرد و غبار تلطیف هوا برکسی پوشیده نسیت و امید است با همکاری دانشگاهها و تشکل ها کاشت و نگهداری از درخت به یک دغدغه عمومی تبدیل گردد وچنین اقداماتی نیز تداوم داشته باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.