كدخبر: 44081 | تاریخ مخابره : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۸ |

 

 

پرداخت ۱۸۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در کهگیلویه و بویراحمد

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم -۱۸۶۰میلیارد ریال  تسهیلات برای ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی و عشایری استان کهگیلویه وبویراحمد پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: این اعتبار از محل قانون توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری تامین شده است.
خانم نیکمرام افزود:با پرداخت این تسهیلات  زمینه به کار گیری ۵ هزار و ۹۴۰ نفر در مناطق عشایری و روستایی فراهم شده است.
وی گفت:اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و تحقق طرح یارانه دستمزد با مشارکت ۴۰ درصدی این وزارتخانه و اجرای طرح مشوق‌های مالیاتی از اولویت‌های امسال است.
خانم نیکمرام ادامه داد: امسال باید با حمایت‌های دولت زمینه اشتغال یازده هزار و ۵۰۰ نفر در استان فراهم شود که بخشی از این فرصت‌ها باید با دستورالعمل‌های سازمان تامین اجتماعی منطبق شود.
وی تمرکز بر ظرفیت‌هایی از جمله کشاورزی، طرح‌های گلخانه‌ای، شیلات، پرورش طیور، دامداری، گردشگری و فناوری اطلاعات را از اولویت‌های فرصت‌های شغلی بیان کرد و ادامه داد: با مشارکت سازمان فنی و حرفه‌ای کار آموزش، مدیریت و بازار یابی برای متقاضیان مشاغل روستایی انجام می‌شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد:سازمان تامین اجتماعی مکلف شده کارورزانی که بعد از پایان دوره مشغول به کار می‌شوند را به مدت ۲ سال مشمول حمایت‌های بیمه‌ای کند.
استاندار کهگیلویه وبویر احمد نیز خواستار استفاده از ظرفیت‌های موجود برای ایجاد فرصت‌های شغلی شد.
آقای احمدی افزود: علاوه بر بانکها، دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی هم باید برای ایجاد فضای اقتصادی همت کنند.
وی با تاکید بر سازوکار‌های ویژه در بانکها و تامین اجتماعی، گفت:باید با اصلاح فرایند‌های اداری در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی تلاش کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.