كدخبر: 44087 | تاریخ مخابره : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳ |

 

 

اشتغال ۴۸۰۰ نفر با اجرای طرح یارانه حقوق و دستمزد ایجاد می شود

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم- معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال در شرایط کنونی است و با اجرای این طرح زمینه اشتغال چهار هزار و ۸۰۰ نفر در این استان ایجاد خواهد شد.


جعفرگوهرگانی روز سه شنبه در نشست تخصصی شورای اشتغال کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج اظهار داشت: تمامی نهادها و سازمان های دولتی، بانک های عامل، اتاق تعاون، اتاق بازرگانی،  صنعت معدن و تجارت، نظام مهندسی های کشاورزی، ساختمان و معدن، سمن ها نسبت به اطلاع رسانی به کارفرمایان و شرکت های طرف قرارداد خود در خصوص به کارگیری فارغ التحصیلان واجد شرایط از طریق طرح یارانه حقوق و دستمزد اقدام کنند.

وی افزود: انتظار بر این است که تمامی نهادهای مذکور اطلاع رسانی مستمر را در خصوص این مهم توسط رسانه ها به خصوص صدا و سیما به طور ویژه در دستور کار خود قرار دهند تا زمینه جذب نیرو از این طریق فراهم شود.

گوهرگانی بیان کرد: در صورتی که کارفرمایان، فارغ التحصیلان دانشگاهی را به کار گیرند (فارغ التحصیلان شغل اولی) معادل ۴۰ درصد از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار فرد جدید استخدام به مدت ۱۲ ماه توسط اداره تعاون پرداخت می شود و علاوه براین در صورتی که کارفرمایان فارغ التحصبلان دانشگاهی را استخدام کنند می توانند به مدت ۲ سال از مزایای طرح مشوق های بیمه ای برخوردار شوند به عبارتی حق بیمه سهم کارفرمایی نیروی کار جدید توسط دولت پرداخت می شود.

وی عنوان کرد:یکی از مشکلات پیش رو در زمینه طرح کارورزی این است که تاکنون سازمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نسبت به اجرای طرح مشوق های بیمه ای کارفرمایان در این حوزه اقدامی انجام نداده این در حالی است که کارفرمایانی که نسبت به جذب کارورزانی که دوره کارورزی خود را به پایان رسانده اند اقدام کنند به مدت حداکثر ۲ سال از مشوق های بیمه ای سهم کارفرمایی برخوردار خواهند شد.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نیاز است در این خصوص اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در نشستی با سازمان تامین اجتماعی استان ظرف یک هفته این موضوع را از طریق وزارت خانه های متبوع تعیین تکلیف کنند.

وی ابراز داشت:در خصوص پرداخت تسهیلات تا سقف ۳۰ درصد متمم برای طرح های اشتغالی که نیاز به تسهیلات دارند با توجه به نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سه بانک استان و موسسه کارآفرینی امید بر اساس مصوبه کمیته فنی اشتغال استان ملزم به پرداخت این مبلغ هستند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.