كدخبر: 44359 | تاریخ مخابره : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹ |

 

 

۲۰۰ نفر در باشت بیماری فشارخون دارند

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – دکتر فرشاد رستمی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت در  نشست طرح ملی مبارزه با بیماری فشارخون در باشت با بیان اینکه این طرح یک طرح ملی است گفت : نیازاست که ارتباطهای بین بخشی زیادی دراین طرح حاکم باشد تا بتوانیم این طرح را به سلامت به پایان برسانیم .
وی با اشاره به اینکه درشهرستان باشت بالغ ۲۰۰ نفرفرد مبتلا به فشارخون داریم افزود: احتمال میدهیم که افراد بیشتری مبتلا به این بیماری باشند و خودشان ازبیماری اطلاع ندارندوممکن است بصورت ناگهانی دچارعوارض این بیماری شوند که امیدوارم با شروع این طرح درشهرستان با کمک سایر ادارات خانه به خانه این طرح را اجرا کرده و به بهترین نحو و صددرصد ،جامعه تحت پوشش که افراد بالای ۳۰ سال است راشناسایی و غربالگری کامل کنیم .

فرشاد رستمی با بیان اینکه این طرح تا ۱۴تیرماه ادامه دارد گفت: این طرح بعداز عید فطر عملی شروع میشود و از مردم همیشه درصحنه شهرستان باشت انتظار داریم به صورت فعال در این طرح شرکت کنند زیرا این طرح تضمین سلامت خود مردم است .
وی اظهار داشت : این طرح به پیشنهاد وزیر بهداشت ودرمان شروع شده وریاست جمهوری نیز این طرح را تایید کردند که این اهمیت طرح را میرساند و امیدوارم که باکمک و اطلاع رسانی  ائمه جمعه و کسانی که در این مدت تریبون بدست هستند بتوانیم این طرح را صحیح و بدون نقص درشهرستان باشت به پایان برسانیم.
سید مسعود حسینی فرماندار باشت نیز دراین نشست با بیان اینکه طرح کنترل فشارخون یکی از بهترین طرحهای دولت است گفت : باید این طرح و برنامه خیلی زودتر انجام میگرفت تا خیلی از افراد ی که دچار بیماری هایی از قبل بیماری قلبی شدند با اجرای این برنامه مشکلی برایشان پیش نمی آمد .
وی افزود : دراستان ۴۲هزار نفر مبتلا به فشارخون هستند که ۳۱هزارنفر ثبت سامانه شدند و در کشور ‌‌۳۷درصد و در استان۳۱درصد افراد دچار این بیماری هستند که نسبت به نرم کشور پایین تر است .
حسینی اظهار داشت:باید در بین مردم فرهنگ سازی شود که بفهمند این بیماری چیست و به آنها انگیزه داده شود که برای کنترل فشارخون خود مراجعه کنند و همچنین باید برنامه ریزی کنیم که تمام اداراتی که در مسائل بهداشت سررشته دارند درکنار شبکه بهداشت باشند و کمک کنند که به آن هدفی که میخواهیم برسیم .
فرماندار باشت با اشاره به اینکه روستاها مشکلی ندارند و مشکل اساسی در شهراست ادامه داد: باید شهرستان باشت را بخش بخش و افراد را تقسیم بندی کرده واین افراد باید دارای لباس و کارت مشخص باشند که کسی نتواند از این شرایط سوء استفاده کند .
حسینی تاکید کرد:  بیشترین ظرفیت را میتوان از ائمه جمعه استفاده کرد و کارشناسان بهداشت نیز میتوانند قبل از نماز جمعه اطلاع رسانی کنند و دراداراتی که ارباب رجوع زیادی دارند میتوان به راحتی ازاین ظرفیت استفاده کنند .
فرماندارباشت درپایان گفت: امیدوارم که ادارات پای کار بیایند و درکنار شبکه بهداشت باشند تا نتیجه واقعی و بسیار خوبی در زمینه کنترل فشارخون بدست آید .

دیدگاه خود را به ما بگویید.