كدخبر: 44363 | تاریخ مخابره : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵ |

 

 

سه روستای پایین دست سدتنگ سرخ نیازمند جابه جایی هستند

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد اعلام کرد که سه روستای پایین دست سد تنگ سرخ نیازمند جا به جایی است.

مهندس حسین جنتی درمصاحبه با شبکه خبر سیمای مرکز استان با تشریح قدامات انجام گرفته جهت جابه جایی روستاهای در معرض خطر آب ریز سد تنگ سرخ در شهرستان بویر احمدگفت : بر اساس مطالعات و بازدیده های انجام گرفته روستاهای جهانگیر آباد – الله آباد _ چشمه چنار از توابع شهرستان بویر احمد در حوزه آبی سد تنگ سرخ قرار گرفته اند که این سه روستا با حدود۵۰ خانوار  باید به صورت کلی جابه جا شوند.

وی تصریح کرد که مقدمات اولیه صورت گرفته و مقرر شد از طریق منابع طبیعی و حوزه امورآب موارد در کارگروه امور زیر بنایی مطرح و بعد از مصوب شدن  به محض تحویل زمین توسط منابع طبیعی به بنیاد مسکن زمین به مالکین جهت اقدامات بعدی و ساخت و ساز واگذار شود .
مدیر کل بنیاد مسکن استان در ادامه افزود : شش روستای دیگر مسیر دست رسی آنها در حوزه آبگیر سد قرار گرفته که از طریق حوزه اداره راه و شهر سازی و راهداری در حال پیگیری است  که بعد از طی مراحل قانونی آن در اسرع وقت هم مشکل اجرائی سد و هم مشکل اهالی حل خواهد شد .
مدیرکل بنیاد مسکن ضمن تشکر از رسانه ملی خواستار همکاری سایر دستگاههای مرتبط با موضوع شد و گفت : با توجه به اینکه کارهای مقدماتی طرح انجام گرفته بنیاد مسکن تمام توان و تلاش را بکار گرفته که هر چه سریعتر بعد از مصوبه کارگروه این مشکل حل و زمین مناسب در دو نقطعه ای که مشخص شده به متقاضیان که هم اکنون ساکن در روستاهای مورد هدف بوده واگذار شود.

سدتنگ سرخ باهدف تامین آب شرب وکشاورزی بویراحمد در ۲۵کیلومتری یاسوج درحال ساخت است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.