كدخبر: 44454 | تاریخ مخابره : ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۴ |

 

 

در کهگیلویه وبویراحمد کودکان کار برای هرینه های سرگرمی فعالیت کاذب دارند

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم-معاون اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در استان کودک کاربه معنای واقعی وجود  نداردوبرخی از کودکان ونوجوانان برای تامین هزینه ورزشی و سرگرمی همواره راهی  چهار راه های شهر به فعالیت های کاذب مشغول می شوند.

 هوشنگ سیاوش پو در نشست مدیران بهزیستی بارسانه ها از شناسایی ۲۷۷ کودک در استان که مشغول کار در چهارراه ها و سر چراغ قرمزها هستند خبر داد و افزود: این ها، کودکان کار به معنای دقیق کلمه نیستند، بلکه برای سرگرمی مشغول کارند و  حتی خانواده های آنها اعلام کرده اند که نیاز مالی به کار این کودکان ندارند و این کودکان نیز ریالی از این پول را به خانواده نمی دهند.

وی با بیان اینکه شهر یاسوج فاقد امکانات تفریحی، فرهنگی و سرگرم کننده برای کودکان است، اظهار کرد: این کودکان برای تامین هزینه یک سرگرمی مثل کلوب بازی اقدام به کار در سر چهار راه ها و پشت چراغ قرمزها می کنند.

معاون اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد این مساله را ناشی از خلا های فرهنگی دانست و بیان کرد: در سالجاری سیاست ما در قبال این کودکان به طور کامل تغییر می کند و نگاه حمایتی جای خود را به رویکرد فرهنگی در قبال کودکان کار کهگیلویه و بویراحمد خواهد داد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.