كدخبر: 44463 | تاریخ مخابره : ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۲ |

 

 

سردارحکمتیان،فتح خرمشهر دستیابی به همه ارزشهاست

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – سردارحکمتیان فرمانده تیپ ۴۸فتح استان قبل از خطبه های نماز جمعه ضمن گرامیداشت ۳خرداد روز آزاد سازی خرمشهرگفت: همانطور که امام عزیز ورهبر انقلاب اسلامی فرمودند فتح خرمشهر فتح خاک نبود بلکه فتح همه ارزشها بود و خرمشهر را خدا آزاد کرد .
وی افزود: برای حفظ اسلام خونهای زیادی ریخته شد،خیلیهاجانبازی و ایثارگری واز جان گذشتگی کردند .
حکمتیان اظهار داشت : به گفته مقام معظم رهبری ، بعداز ۱۴۰۰ سال اسلام پشت ابرهای جاهلیت مدرن پنهان شده بود ، برپیکره اسلام تازیانه میزدند ، اسلام  امکان حضور در بستر اجتماع را نداشت ودرکنج مساجد بودکه امام درردای پیامبر آمدو درسال ۱۳۴۲قیام خودرا آغاز نمود ومعادلات سیاسی دنیا را برهم زد وکنگره های شرک ،کفرونفاق را درهم نوردید .
وی بابیان اینکه دشمن ازهمان اوایل دست به توطئه زدکه ایران را تجزیه کند گفت:دشمن قومیتهای مختلف را تحریک کرد و باعث شد شهرهای مرزی دچار آشوب شودومی خواست از این راه حکومت نوپای انقلاب اسلامی را ساقط کندو وقتی که دررسالتی که داشت  ناکام ماند رژیم بعث عراق را تحریک کردو صدام حسین از آستین آمریکا بیرون آمد .
فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان با بیان اینکه ۳۶ کشور دردنیا ازعراق حمایت میکردندتأکید کرد : این درحالی بود که شهرهای مرزی ادعای استقلال طلبی میکردند و ارتش دچار ناآرامی داخلی بود ، از آموزش فاصله گرفتند ، سربازازسرداراطاعت نمیکردودرحوزه فرهنگی نیز وحدت وجود نداشت ، درعوض عراق در وضعیت خوبی بود ، نیروهای خودرا سازمان دهی میکرد و هدفش این بود که حکومت نوپای جمهوری اسلامی را نابودو استان خوزستان را به عنوان استان عربستان قلمداد کند.
وی گفت: صدام حسین چون یک دیکتاتوروجاه طلب بود  میخواست با گرفتن ایران تمام کشورهای عربی را تحت سلطه خود درآوردو به همین منظور تصمیم به جنگ علیه ایران گرفت و نیروهای نظامی خودرا به مرزهای جمهوری اسلامی ایران گسیل داد ، فرودگاهها را بمباران و آبادان را محاصره کردند .
حکمتیان گفت: دراوایل جنگ اطلاعاتی نسبت به دشمن نداشتیم ، آموزشهای جنگی ندیده بودیم و بنی صدر که درآن زمان فرمانده جنگ بود از نیروهای احتیاط استفاده نمیکردوچون هیچ عنصرهماهنگی وجود نداشت باعث شد شکست بخوریم ولی با عزل بنی صدر و مدیریت سرلشکر فلاحی یک همدلی و هماهنگی بین سپاه و ارتش ایجادو روحیه مردم تقویت شد و در طول ۳۴۹روز حصر آبادان شکسته شد و در نهایت با عملیات  مختلف  در طول ۲۴ روز با همکاری سپاه ، ارتش ، سایر نیروهای مسلح و مردمی  خرمشهر نیز آزاد شد .
حجت الاسلام والمسلمین عبدالرحیم عبودی نیز در خطبه دوم نماز جمعه باشت ضمن گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر  گفت : خرمشهر آزاد شده خداست و کسانی که در فتح خرمشهر شرکت کردند مردان خدایی بودندکه به خدا اعتماد وتکیه کرده و خدا هم به آنها نصرت داد و فتح خرمشهر نشان داد دشمن شکست پذیر است .
عبودی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس به ویژه مسئله خرمشهر و دزفول نشان داد که توان موشکی چقدر کارساز و بازدارنده است افزود: دردوران دفاع مقدس ۱۷۶موشک ، ۲۵۰۰ گلوله توپ، ۳۳۱ راکت هواپیمایی به شهر دزفول اصابت کرد و بیشتر از ۱۹ هزار واحد مسکونی و تجاری تخریب و  قریب به ۲۶۱۰شهید تقدیم کردکه از این تعداد ، سن ۲۵۰ شهید از سه روز تا ۱۰ سال بود که اگر توان موشکی داشتیم دشمن جرأت پیدا نمیکرد یک شهر مارا اینچنین مورد حمله قرار دهد و این نشان میدهدکه توان موشکی لازم است و کسانی که راجع به توان موشکی و مذاکره در این رابطه حرف می زنند با امنیت ملی جمهوری اسلامی مغایرت دارد.
وی تأکید کرد :اگر امروز دشمن جرأت نمی کند حتی حرف از جنگ نظامی بزند به خاطر این است که از توان موشکی ما اطلاع دارد و میداند که اگر دست از پا خطا کند در امان نخواهد بود .
عبودی  با اشاره به ۷خرداد وسالروز افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۵۹ گفت: این مجلس ابتدا مجلس شورای ملی نام داشت و یکسال بعد به مجلس شورای اسلامی تغییر پیدا کرد .
وی اظهار داشت: آنچه را که از مجلس دهم ارزیابی می کنیم این است که کارنامه خوبی نداشت ودر این اوضاع که قیمتهاافسارگسیخته شدند ندیدیم که مجلس و نمایندگان کشور قوانینی وضع کنند که جلوی این قیمتهای سرسام آور را بگیرند و باید معیشت مردم دغدغه اصلی مجلس و نمایندگان مردم باشد، معیشتی که در سال ۹۶ ،
۱۶ درصد زیر خط فقر داشتیم واین یعنی فقر مطلق.  و این آماری است که مرکز پژوهش های مجلس داده و در سال ۹۷ به ۲۳ الی ۴۰ درصد رسیده و اگر همین روند ادامه پیدا کند در سال ۹۸ تشدید خواهد شد .
وی عنوان کرد : همه گروهها درمجلس باید مسائل سیاسی را کنار گذاشته و به اقتصاد ، مشکلات، بیکاری ، تورم و گرانی بپردازند .
عبودی گفت :در دیداری که رهبر با دانشجویان داشت یکی از دانشجویان سؤال کرد که برجام را رهبری تعیین و تصویب میکند و رهبر در جواب گفت راجع به مذاکرات نوشتم که باید این مسائل خط قرمز باشد و رعایت شود ولی رعایت نشد و رهبری بنا ندارد که در مسائل اجرایی کشور ورود پیدا کند و چون ورود پیدا نکرده مورد اتهام قرار گرفته است .
وی افزود: به گفته رهبر دشمن رو به زوال است و رئیس جمهور آمریکا که ادعا میکند دنیا تحت سیطره اوست ، با صراحت اعلام میکند که هیچ جنگی با ایران ندارد و این نشان دهنده رو به زوال بودن دشمن است .
عبودی  با بیان اینکه آتش سوزی در مزارع کشاورزی کار خوبی نیست تاکید کرد : این کار دو آفت بزرگ دارد که یکی آلودگی محیط زیست  و دیگری تخریب بافت خاک است و باید در شهرستان جلسه تشکیل و کشاورزان را موظف کنند که این کار را انجام ندهند و از نظر قانون اجازه انجام این کار را ندهند .
وی در پایان سخنانش از مردم خواست که با توجه به ایام برداشت زکات را فراموش نکنند وبا این کار  به مال خود برکت دهند .

دیدگاه خود را به ما بگویید.