كدخبر: 44517 | تاریخ مخابره : ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴ |

 

 

برق ادارات قطع می شود/احتمال تغییر ساعات اداری در کهگیلویه و بویراحمد

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از قطع برق دستگاههای اجرایی و شرکت های خدمات رسان بعد از اتمام تایم اداری آنان خبرداد.

” مهندس داود راهزادی ” در حاشیه برگزاری کمیته کاهش پیک بار تابستان ۹۸ به رسانه ها در یاسوج گفت: درصورتی که ساعات ادارات در استان کهگیلویه و بویراحمد به ساعت ۱۳ تغییر کند ۸۰ درصد برق ادارات بعد از این تایم بطور خودکار قطع و تنها ۲۰ درصد باقیمانده برق آنان قطع نمی شود.

وی با تاکید بر صرفه جویی برق در پیک بار تابستان امسال، اظهارداشت: قطع و وصل برق ادارات در استان کهگیلویه و بویراحمد از راه دور انجام می گیرد و میزان مصرفی برق آنان نیز بصورت لحظه ای در حوزه معاونت مشترکین و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان قابل مشاهده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مدیران دستگاههای اجرایی و شرکتهای خدماترسان از هم اکنون می خواهیم به فکر مدیریت مصرف در دستگاههای زیرمجموعه خود بوده و از سویی از روشن نمودن وسایل سرمایشی غیرضروری بشدت خودداری کنند.

راهزادی، میزان برق مصرفی در پیکبار تابستان سال گذشته را ۴۱۵ مگاوات عنوان و خاطرنشان کرد: باتمهیداتی که اندیشیده ایم امیدواریم شاهد رشد نگران کننده مصرف برق در مناطق مختلف این استان نباشیم.

وی گفت: درخواست تغییر ساعات اداری، بدلیل افزایش دما و افزایش مصرف برق را به حوزه معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ارائه داده ایم و امیدواریم ” دکتر احمدی ” استاندار استان هرچه زودتر دستورات لازم جهت کاهش ساعات اداری در پیک بار مصرف برق را صادر کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه متاسفانه در سال گذشته شاهد رشد چشمگیر برق بدلیل تغییر الگوی مصرف و افزایش دما در مناطق مختلف این استان بوده ایم، خاطرنشان کرد: برنامههای ویژه ای برای تعادل بخشی به این مصرف در تعرفه های مختلف تدوین کرده ایم و از مشترکین میخواهیم نهایت همکاری برای صرفهجویی در مصرف برق را از خود نشان دهند.

وی گفت: بعد از تایم اداری مشخص شده از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در روزهای آینده، برقهای غیرضروری ادارات مانند روشناییها و سیستمهای سرمایشی بطور خودکار و از راه دور قطع می شود.

راهزادی افزود: حدود ۲۷۰ هزار اشتراک برق در این استان وجود دارد که ۸۵ درصد این مشترکین خانگی و میزان مصرف برق آنان حدود ۴۱ درصد است.

وی تعداد مشترکین برق شهری و روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد را به ترتیب ۶۰ به ۴۰ درصد برشمرد و خاطرنشان کرد: تاکید کنونی ما بر صرفه جویی برق از سوی تمام مشترکین بویژه مشترکین اداری است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.