كدخبر: 44530 | تاریخ مخابره : ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹ |

 

 

۳۱ هزار مورد سرکشی از خانواده شهدای کهگیلویه وبویراحمد انجام شد

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم-ستاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۱ هزار و ۶۰۹ مورد دیدار و سرکشی از خانواده های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران این استان ظرف ۶ سال گذشته انجام شده است.

علی محمد احمدی  اظهار داشت: ۸۸۲ مورد از این سرکشی‌ها ظرف سال جاری از سوی مسئولان و مدیران اجرایی کهگیلویه وبویراحمد انجام شده است.

وی تصریح کرد: خدمت به جامعه ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا از اولویت‌های مهم و راهبردهای دولت تدبیر و امید و رئیس جمهوری از همان سال ۹۲ قرار گرفت که با برنامه ریزی مدون و اصولی در ۶ سال گذشته استمرار یافته است.

احمدی سرکشی‌های مستمر و حتی هفتگی دولتمردان تدبیر و امید و در رأس آن رئیس جمهوری از خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران را یادآور شد و گفت: نکته حائز اهمیت در این راستا آن است که این رویکرد مثبت به سطوح میانی و اجرایی در سراسر کشور تعمیم یافته و مصداق بارز آن در استان کهگیلویه و بویراحمد مشهود است.

وی همچنین یادآور شد: در طول ۶ سال گذشته دولت‌های یازدهم و دوازدهم یک هزار و ۲۲۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران استان از محل سهمیه ۲۵ درصد ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به جامعه ایثارگری جذب دستگاه‌های اجرایی استان شده‌اند.

وی همچنین اشتغالزایی ۷۲۵ نفر از ایثارگران استان با اعطای ۲۷۸ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، وجوه اداره شده، مشاغل خانگی، صندوق قرض الحسنه اشتغال و تسهیلات یارانه دار منابع داخلی بانک‌های استان را از اقدام‌های مهم دولت در این حوزه عنوان کرد.

هم اینک حدود ۹۴ درصد از گلزارهای شهدای این استان ساماندهی شده است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: تعداد گلزار شهدای استان ۵۲۵ مورد در قالب یک هزار و ۷۸۸ مزار است که تاکنون ۴۶۷ گلزار شهدای استان در قالب یک هزار و ۶۸۷ مزار ساماندهی شده است.

۵۰ درصد جمعیت فعال استان معادل ۳۳ هزار نفر در دوران هشت ساله دفاع مقدس به صورت داوطلبانه به جبهه‌ها اعزام شدند که ۹۹ درصد رزمندگان این منطقه زیر ۳۰ سال بودند.

کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۱۰ هزار جانباز و ۳۱۷ آزاده سرافراز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.