كدخبر: 44687 | تاریخ مخابره : ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵ |

 

 

سه هزار میلیارد ریال مالیات در کهگیلویه و بویراحمد وصول شد

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم – مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم این استان حدود سه هزار میلیارد ریال مالیات مستقیم و غیر مستقیم در سال ۹۷ پرداخت کردند که در مقایسه با سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.

محمدعلی غفاری  افزود: این میزان مالیات بر ارزش افزوده، از عوارض ارزش افزوده کالا، خدمات و عوارض آلایندگی وصول شد.

وی بیان کرد: سال ۹۷ بیش از یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده در کهگیلویه و بویراحمد وصول شده که از این میزان یکهزار میلیارد ریال بابت عوارض به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و امور عشایری استان واریز شده است.

غفاری با بیان اینکه نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات عمومی ۹ درصد است، گفت: این نرخ شامل ۶ درصد مالیات سهم دولت و سه درصد عوارض سهم شهرداری هاست.

وی تصریح کرد: ۴۲ هزار واحد صنفی دارای پروانه در این استان وجود دارد که ۷۰ درصد آنها از پرداخت مالیات معاف هستند.

غفاری بدهی مالیات بنگاه‌های تولیدی این استان در سال گذشته را ۲۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این میزان تاکنون ۱۸۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی ابراز کرد: مالیات اصلی ترین راه منبع درآمد دولت برای ارائه خدمات به مردم است، از همین رو باید در شرایط اقتصادی سخت کنونی، تمامی واحدهای تولید و افراد حقیقی و حقوقی در جهت پرداخت مالیات اقدامات لازم را انجام دهند.

غفاری حفظ کرامت انسانی، مشتری مداری، تلاش مؤثر برای اجرای برنامه محوله با رعایت حقوق شهروندی را لازمه پیشرفت امور دانست و گفت: هر موفقیتی درسایه تلاش جمعی حاصل می‌شود.

وی به استعدادهای اقتصادی کهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد گفت: این استان کوچک به لحاظ داشتن دو وضعیت آب و هوایی سردسیری و گرمسیری، ظرفیت‌های اقتصادی چشمگیری را در خود جای داده است.

کهگیلویه و بویراحمد ۵۰ هزار مؤدی مالیاتی دارد.

کهگیلویه و بویراحمد با هشت شهرستان بیش از ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.