كدخبر: 44763 | تاریخ مخابره : ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۴ |

 

 

کهگیلویه و بویراحمدبا پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی جزءاستانهای پیشرو است

 

 

 

پرینت خبر
یاسوج – محمدی – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای آغاز طرح  پرداخت وام از محل تسهیلات روستایی و عشایر تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی اشتغالزایی روستایی و عشایری در این استان پرداخت شده واین استان در زمینه پرداخت تسهیلات  اشتغال روستایی دارای رتبه برتر در کشور است،

پروانه نیک‌مرام اظهار کرد: سهم  استان کهگیلویه و بویراحمد از محل تسهیلات روستایی و عشایر چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری در گچساران گفت:تاکنون پرونده پرداخت ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر شهرستان گچساران به بانک‌های عامل معرفی شده است که از این میزان ۱۷۹ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

نیک مرام ابراز کرد: از ابتدای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری زمینه اشتغال  ۶۶۵ نفر در گچساران فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه دولت به منظور حفظ و تداوم حیات روستاهای کشور و رونق اشتغال روستایی طرح‌های مطلوبی به جریان انداخته است، عنوان کرد: با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی  علاوه برایجاد اشتغال موجب کاهش مهاجرت از روستاها به شهر می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد  در ادامه  با اشاره به حمایت دولت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و حمایت از نیروی کارورز فارغ التحصیلی دانشگاهی عنوان کرد:  در سالجاری ۱۸۸ میلیارد ریال اعتبار برای تشویق سرمایه گذاران به کارآفرینی  به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.