كدخبر: 44971 | تاریخ مخابره : ۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷ |

 

 

دفاع تمام قد مدیرکل کار از کارگران شهرداری دوگنبدان / تاجگردون: احکام حقوقی کارگران مثل گذشته شود

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: چرا بعداز اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ماده ۱۱ را جایگزین نشد.
پروانه نیکمرام افزود:آیتم‌های از کارگران شهرداری کسر شده است که باید در جای دیگر  جبران می‌شد که چنین چیزی اتفاق نیافتاده است.
وی بیان کرد: این حقوق پرداختی آن هم دراین شرایط بد اقتصادی و تورم جوابگوی معیشت کارگران شهرداری نمی‌باشد.
نیک مرام عنوان کرد: با توجه ب ماده ۱۹ طرح طبقه بندی مشاغل پس از تطبیق وضع کارکنان با طرح، کلیه پرداختی‌های مستمر که تا قبل از تصویب طرح در ارتباط با شرایط شغلی و به تبعه شغل در کارگاه پرداخت می‌شده از جمله سختی کار، فوق العاده شغل، نوبت کاری و… از تاریخ تصویب نهایی طرح به بعد هیچگونه مزایای تحت عناوین مذکور جدا از مزد گروه و مزد و مبنا قابل برقراری نخواهد بود.
وی تصریح کرد: درکنارماده ۱۹ ماده ۱۱ طرح طبقه بندی مشاغل نادیده گرفته شده است در ماده ۱۱ تفاوت تطبیق کسانی که قبل از اجرای طرح دستمزد بالاتری دریافت می‌کردند طی چهار نوبت از پایه استحقاقی که بر اساس مصوبات شورای عالی کار به آنان تعلق می‌گیرد و باقی مانده احتمالی مذکور کماکان جدااز مزد گروه و پایه به آنان پرداخت خواهد شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد  یادآوری کرد: در ماده ۲۶ قانونکار هرنوع تغییرعمده در شرایط کار که بر خلاف عرف معمول کارگاه باشد پس از موافقت کتبی اداره کار قابل اجرا می‌باشد در غیر این صورت رأی مراجع حل اختلاف قابل اجراست.
نیک مرام خاطر نشان کرد: بخشنامه شورای عالی کار حداقل دستمزد را مشخص کرده و اگر بالاتر از حداقل مزد باشد خلاف قانون نیست و هیچ منعی ندارد اما اگرزیر حداقل مزد باشد خلاف قانون و مقررات کارمی باشد.
نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت اظهار داشت: که شهردار دوگنبدان می‌بایستی قبل از زدن احکام (حقوق) کارگران چنین نشستی با اعضاء حاضر در جلسه برگزار می‌کرد.
غلامرضا تاجگردون افزود: احکام زده شده با توجه به صحبت‌های مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت قبل محاسبه و پرداخت شود و مبنای آن هم اداره کار استان و شهرستان است.

در ادامه شهردار دوگنبدان گفت: این دستورالعمل قانونی (حذف آیتم‌ها از احکام حقوقی پرسنل) مربوط به شهرداران قبلی می‌باشد که سازمان بازرسی و … به این  موضوع ورود کرده و شهرداری دوگنبدان را مکلف به اجرای آن کرده است.
مسعود ظفری افزود: ما در بحث پرداخت آیتم‌ها به پرسنل شهرداری عدالت را رعایت کرده‌ایم یعنی آن دسته از نیروهای که مستحقق دریافت آیتم‌ها می‌باشند به آنها پرداخت می‌کنیم و آنهایی که شرایط دریافت آیتم‌ها را ندارند به آنها پرداخت نمی‌کنیم.
ظفری گفت: ما ملزم به رعایت قانون هستیم.
شهرداردوگنبدان تصریح کرد: این در حالی است در سال‌های گذشته در پرداخت این آیتم‌ها به پرسنل شهرداری عدالت رعایت نشده بطوریکه کارگر خدماتی (پارکبان) ما ۱۰ درصد (یک آیتم) را دریافت می‌کرده ولی یک نیروی دیگر شهرداری در حالی که در اتاق و پشت میز نشسته بر اساس رابطه خاله خورزویی  ۳۵ درصد یک آیتم را گرفته است.
مدیرکل دفتر شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک سری بداخلاقی‌های در این موضوع صورت گرفته است.
سید حسین کاظمی با ابراز گلایه از شهردار و شورای شهر دوگنبدان افزود: از شهردار و شورای شهر دوگنبدان گلایه دارم چون منبع برای پرداخت حقوق ندارند به پرسنل شهرداری اعلام می‌کنند  مدیرکل شهری اجازه پرداخت را نمی‌دهد، لطفاً بد اخلاقی نکنید.
کاظمی تصریح کرد: ما شرایط کارگران را درک می‌کنیم اما موظف به اجرای قانون هستیم.
در ادامه یکی دیگر از اعضای شورای شهر دوگنبدان عنوان کرد: بدلیل نبودن چارت سازمانی در شهرداری دوگنبدان این موضوع باعث بی نظمی شده است.
رمضان عباسی افزود: در جلسات متعددی  که در این خصوص برگزار شد حضور داشتم اما متوجه نشدم این مشکل از قوانین کار است یا از قوانین شهرداری‌هاست در ضمن (قوانین این دو) هیچ وجه مشترکی با هم ندارند.
نشست پیگیری مطالبات کارگران شهرداری دوگنبدان با حضور نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت، معاون عمرانی استاندار، فرماندار گچساران، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیرکل دفتر شهری استانداری، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دوگنبدان و نمایندگان کارگران شهرداری در سالن اجتماعات فرمانداری گچساران برگزار شد.
نمایندگان کارگران شهرداری حاضر در جلسه با انتقاد ازموضوع پیش آمده (حذف آیتم‌های حق فنی، سختی کار، نوبت کاری، حق بسیجی از احکام حقوقی پرسنل شهرداری) عنوان کردند: چطور می‌شود با این شرایط سخت اقتصادی حقوق ما کاهش پیدا کند در حالی ما همانطوری (قبل از حذف آیتم‌ها) هم مشکل داشتیم.
ما مخالف اجرای قانون نیستیم اما چرا در شهرستان‌های دیگر استان و همچنین استان همجوار مزایای دیگری به پرسنل شهرداری در نظر گرفته و پرداخت می‌شود ولی شهرداری دوگنبدان خبری از این مزایا نیست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.