كدخبر: 44992 | تاریخ مخابره : ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴ |

 

 

حوادث جاده‌ای در کهگیلویه و بویراحمد ۵۸ نفر را به کام مرگ کشاند

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم-مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حوادث جاده ای این استان در سه ماهه نخست امسال ۵۸ نفر را به کام مرگ کشاند.

کامروز امینی  اظهار داشت: ۴۰ درصد از جانباختگان سوانح رانندگی کهگیلویه و بویراحمد معادل ۲۳ نفر امسال خرداد ماه جان خود را از دست داده اند.

سوانح جاده‌ای این استان در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۸۶ کشته بر جای گذاشت.

جاده‌های کم عرض، و خطاهای رانندگی از عوامل مختلف سوانح رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سوی کارشناسان اعلام شده است.

این استان با داشتن کمتر از ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان‌های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی است.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۹۷ بیش از ۲۵ هزار گواهی در پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد صادر شد که بخش عمده‌ای از این اسناد در زمینه معاینات بالینی و جسد مربوط به نزاع‌ها و سوانح رانندگی بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: گواهی‌های صادر شده پزشکی قانونی استان در زمینه‌های معاینات بالینی و جسد، آزمایش و کمیسیون‌ها بوده است.

بر اساس سالنامه سازمان پزشکی قانونی کشور، کهگیلویه وبویراحمد در سال‌های اخیر در رتبه سوم میزان معاینات مراجعه کنندگان با ادعای نزاع بر حسب جمعیت قرار داشته است به طوری که این استان در زمینه میزان مراجعه و معاینه‌های نزاع به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار گرفت.

استان ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران قرار دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.