كدخبر: 45087 | تاریخ مخابره : ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷ |

 

 

بازدید فرماندار باشت از کمپ ترک اعتیاد بوستان

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، سید مسعود حسینی فرماندار به همراه رئیس اداره ورزش و جوانان ؛ رئیس هلال احمر ؛ کارشناس بهزیستی ؛ کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان از کمپ ترک اعتیاد بخش بوستان شهرستان باشت بازدید کردند و مشکلات آنان را بررسی کرد.

وی در این بازدید ضمن سرکشی از قسمت‌های مختلف مرکز در بین افراد بستری شده حاضر و از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان باشت بر اجرای برنامه های فرهنگی، مذهبی و همچنین تقویت اراده معتادان در بازگشت دوباره به جامعه و عدم استفاده از مواد مخدر تاکید کرد.

حسینی گفت: اعتیاد به مواد مخدر نه تنها خانواده‌ها را بلکه جامعه را با مشکلاتی مواجه کرده است که باید به صورت جد به امور رسیدگی شود.

وی خطاب به بیماران بستری شده گفت: شما که گرفتار این معضل خطرناک هستید، بیایید با یک عزم ، اراده آهنین و همت مظاعف خود را پاک و به آغوش گرم خانواده برگردید.

نماینده عالی دولت در شهرستان باشت با تحسین این داوطلبان و روی آوردن به کمپ ترک اعتیاد برای پاک شدن از این بلای خانمانسوز، افزود: شما عزیزان ثابت کردید برای جبران اشتباهات گذشته خودتان حرکت کرده اید که این خود یک جهاد و حرکت عظیم است.

وی به مسئولان کمپ‌های ترک اعتیاد قول همکاری و پیگیری مشکلات آن‌ها در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف را داد و از مسئولانی که با این مراکز در ارتباط هستند و به نوعی می‌توانند کمک‌کار آن‌ها باشد خواستار همکاری هرچه بیشتر شد.

فرماندار با شت در پایان بازدید بیان داشت: بیشترین حجم درمان معتادان در کمپ‌های ترک اعتیاد صورت می‌گیرد و افراد مصرف کننده مواد مخدر می‌توانند با مراجعه به این مراکز و یا معرفی از طرف نهادهای مربوطه تحت درمان قرار گیرند.

گفتنی است، قریب به ۱۵ بیمار در کمپ بوستان شهرستان باشت با نظارت مستقیم اداره بهزیستی مشغول ترک اعتیاد هستند.

در پایان این بازدید توسط اداره هلال احمر شهرستان سبدهای غذایی شامل برنج ؛ روغن ؛ ماکاورنی ؛ عدس ؛ لوبیا چیتی ؛ چای ؛ تن ماهی و از طرف اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت ابزار ورزشی اهدا شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.