كدخبر: 45199 | تاریخ مخابره : ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۷ |

 

 

طرح هادی در ۳۹۸ روستای کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون طرح هادی در ۳۹۸ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان در دست اجراست.

حسین جنتی اظهار داشت: این تعداد طرح هادی برای توسعه زیرساخت‌های رفاهی نظیر سنگفرش، جدول کشی، فضای سبز و سایر فعالیت های عمرانی تغییر سیمای روستاهای شهرستان‌های هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود.
وی از اجرای طرح هادی در ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان خبر داد.
مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و جذب سرمایه گذاران برای اجرای طرح‌های تولیدی و اقتصادی از مزایای اجرای طرح‌های هادی در روستاهاست.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ارزش ریالی سهمیه قیر رایگان برای آسفالت معابر روستایی استان در سال ۱۳۹۷ را ۵۵۰ میلیارد ریال ذکر کرد.
جنتی با اشاره به اینکه امسال ۲۵۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافته ابرازامیدواری کرد: تقویت زیرساخت‌های عمرانی مناطق روستایی استان در سال جاری با شتاب ادامه یابد.
وی بیان کرد: با پیگیری نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۷ از محل اعتبارات ملی ۱۰۰ میلیارد ریال به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای روستاهای شهرستان باشت اختصاص یافت که بخشی از این اعتبار هزینه و بخش دیگری تا پایان تیرماه هزینه خواهد شد.
جنتی گفت: این اعتبار به توسعه زیرساخت‌های رفاهی ۵۶ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه میزان اعتبارات استانی ۲ میلیارد ریال بود گفت: اختصاص این میزان اعتبار توسعه روستاهای باشت را شتاب چشمگیری بخشید.
حدود ۴۴ درصد از جمعیت ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد معادل بیش از ۳۱۴ هزار نفر در روستاهای این استان زندگی می‌کنند و از این رو برنامه ریزی در حوزه روستایی تأثیر بسزایی در بخش زیادی از جمعیت این استان دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.