كدخبر: 45722 | تاریخ مخابره : ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷ |

 

 

خبرنگاران باشت تجلیل شدند

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم -فرماندار باشت در آیین تجلیل از خبرنگاران این شهرستان که به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار برگزار شد، ضمن تبریک این روز به اصحاب رسانه گفت: جایگاه خبرنگار و حرفه خبرنگاری در سطح جامعه بین المللی یک جایگاه ویژه است و به وضوح می توان آن را مشاهده کرد.

سید مسعود حسینی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی افزود: این خبرنگار شهید با شهادت خود راهی را برای افکارعمومی و خبرنگاران ترسیم کرد تا امروز از این سیره و روش او استفاده کنند.

وی بیان کرد: قلمی که یک خبرنگار به صورت مثبت می نگارد می تواند تحول عمیقی را در راستای پیشرفت و توسعه یک جامعه به وجود بیاورد و چنانچه قلمی منفی بزند می تواند اثر مخربی داشته باشد و هزینه های زیادی را برای یک کشور و جامعه رقم بزند.

 

حسینی ابراز داشت: جایگاه خبرنگاران را خودشان می توانند برای خودشان ترسیم کنند و هرچقدر با شرایط و ایده ال های جامعه حرکت کرده و مثبت اندیشی کنند می توانند اثر گذارتر باشند.
وی گفت: خبرنگار باید اعتماد خود با جامعه را برقرار کند تا مردم از طریق این اعتماد اخبار مورد نیاز خود را از رسانه ها کسب کنند.
فرماندار باشت به چند مورد از ویژگی های یک خبرنگار خوب اشاره کرد و افزود: خبرنگار باید تیزبین باشد، به موقع و با سرعت خبررسانی کند، واقعیت گرا باشد و اخلاق مداری را سرلوحه کار خود قرار دهد.


وی بیان کرد: خبرنگار نباید برای جذب مخاطب بیشتر برخی مطالب دور از اخلاق را منتشر کند و با غرض ورزی مطلبی علیه مسئولان یا افراد تاثیر گذار جامعه بنگارد.
این مسئول تاکید کرد: خبرنگار و اصحاب رسانه باید طوری رفتار کنند که حرمت ها حفظ شود و به صورت جریانی و حزبی خبررسانی نکنند.

حسینی عنوان کرد: خبرنگار باید به مسئولان و کسانی که به مردم خدمت می کنند کمک کند و به دنبال مچ گیری یا تخریب دیگران نباشد.


فرماندار باشت افزود: خبرنگار باید پل ارتباطی بین مردم و مسئولان باشد و در خدمات رسانی به جامعه تلاش کند.
وی اظهار داشت:خبرنگارباید قبل از انتشاراخبارموشکافی کند و انتقاد سازنده را سرلوحه کار خود قرار دهد تا مسئولان از نقدهای صحیح او استفاده کنند و ارتباطی دوسویه برقرار شود.
حسینی در پایان به اهمیت کار خبرنگار اشاره کرد و گفت: خبرنگاران با نگاه تیزبین خود برخی مسائل و مشکلات را که از چشم مسئولان دور مانده است را به تصویر می کشند که این امر به توسعه و پیشرفت جامعه کمک می کند.

سعید محمودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشت در آیین تجلیل از خبرنگاران این شهرستان که به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار برگزار شد، گفت: امروز دور هم جمع شده ایم تا از زحمت های خبرنگاران این شهرستان که در طول یکسال گذشته با وجود تمام مشکلات در اکثر برنامه ها حاضر بوده و به اطلاع رسانی پرداختند تجلیل کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.