كدخبر: 45726 | تاریخ مخابره : ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰ |

 

 

برگزاری ۱۴ کارگاه آموزشی پیش از ازدواج در باشت

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم -به مناسبت هفته ازدواج و ترویج این سنت حسنه، نشستی به همت اداره ورزش و جوانان باشت با حضور فرماندار این شهرستان در باشت برگزار شد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت در این نشست ضمن گرامیداشت سالروز پیوند آسمانی امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) بر ضرورت ازدواج آسان و پرهیز از تجمل گرایی تاکید کرد و گفت: هدف «هفته ازدواج» ترویج الگوی مناسب ازدواج است.
مهدی عسکری گفت: ازدواج موفق می تواند باعث آسایش جسم و آرامش روان فرد و جامعه باشد و به هر مقدار که ازدواج جوانان به تاخیر بیفتد تاثیرات منفی آن دامان جامعه را خواهد گرفت.
وی افزود: حل مشکلات جوانان نیازمند همدلی همه نهاد های اجتماعی، دولت و خانواده است که بتوانند جامعه را از بحران تاخیر در ازدواج جوانان برهانند.
عسکری به اولویت های اداره ورزش و جوانان شهرستان پرداخت و بیان کرد: برگزاری دوره‌های مهارتی بویژه کارگاه‌های آموزشی پیش از ازدواج و کمک به انتخاب آگاهانه از جمله اولویت‌های اداره ورزش و جوانان است.
این مسئول ابراز داشت: اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت با همکاری آموزش و پرورش و اداره تبلیغات اسلامی ۱۴ کارگاه آموزشی ازدواج (قبل ازدواج حین ازدواج و بعد از ازدواج) برگزارکرده است.
عسکری گفت: اداره  کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد از طریق برگزاری دوره های آموزشی قبل از ازدواج برای دختران و پسران در آستانه ازدواج و ارایه معیارها و شاخص های صحیح انتخاب همسر به عنوان برنامه پیشگیرانه اقدام می نماید.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت افزود: تمامی این دوره ها در سطح شهرستان و مرکز استان به صورت رایگان برای جوانان متقاضی در گستره وسیع شامل: دانشگاه ها، مدارس، خوابگاه های دانشجویی، مساجد، خانه های محله، خانه های جوانان، مراکز علمی – پژوهشی، پادگان ها و… تمامی اماکنی که مرکز حضور جوانان می باشد با همکاری و به کارگیری ظرفیت سازمان های مردم نهاد جوانان، مراکز تخصصی ازدواج و خانواده، اساتید آموزش دیده در دوره های تربیت مربی و دستگاه های عضو ستاد های ساماندهی امور جوانان  اجرایی می گردد.
وی در پایان از تلاش های سید محمد تقی علوی مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد و سید مسعود حسینی فرماندارشهرستان باشت به خاطر اهمیت به برنامه های جوانان و دغدغه انها برای کمک به ترویج ازدواج آسان تقدیر کرد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.