كدخبر: 45741 | تاریخ مخابره : ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۲ |

 

 

روزی که بنام صنعتگران نفت گچساران جاودانه شد

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم -آیین بزرگداشت شهدای ۱۹ مرداد صنعت نفت گچساران با حضور مدیر عامل ، مدیران ، رؤسای ادارات و جمع کثیری از کارکنان نفت و گاز گچساران ، جمعی از خانواده های شهدا در محل واقعه ( تأسیسات دشت بلوط) برگزار شد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ارزشمند بمباران تاسیسات گفت : هشت سال دفاع مقدس همواره در یاد مردم ایران و مردم عزیز استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان گچساران همانند برگ زرینی نسل به نسل ماندگار و سینه به سینه نقل خواهد شد.

صیدالی ادامه داد : مگر می شود عزم و اراده کارکنان نفت و گاز گچساران و یاد شهدای صنعت نفت از ذهن و خاطره ها دور شود ، ما هیچگاه رشادت و ایثار و شهادت را فراموش نخواهیم کرد .

وی افزود : همانگونه که در تولید نفت و شکوفایی اقتصاد کشور سهم به سزایی داریم در تقدیم شهید هم دین خودمان را ادا نمودیم . صیدالی تصریح کرد : خاطره شهدای ۱۹ مرداد همیشه در طول عمر با ما خواهد بود چون ما راه انان را در سنگر تولید ادامه می دهیم خون شهیدان ، نادعلی زراعتی ، محمد تیموری ارخلو ، علمدار امینی ، سید حسین بالدار ، فردوس کاظمی ، طاهر کرمی ارخلو ، و محمد مراد ولی همچنان با نفت عجین شده و در نفت جاری است زیرا با خون این عزیزان پرچم صنعت دست به دست با اقتدار بر افراشته است و مبارزه علیه استکبار همچنان در سنگرهای دیگر ادامه دارد و ملت ما همیشه پیروز خواهند بود .

خاطره یکی از همکاران شهیدان از زبان جانباز جنگ تحمیلی منصور زنگنه که چگونگی واقعه روز و ساعت شهادت همکارش را در گرمای نزدیک به پنجاه درجه وصف کرد او از شهید نادعلی زراعتی گفت و ما شنیدیم ، او با احساسات روز حادثه را توضیح داد و اشکها را در چشم کارکنان زحمتکش به لرزه در آورد و بغضها را در گلو حبس کرد.

او گفت تا ما همیشه بیدار باشیم و لحظه ای در خدمت به مهین عزیزمان از تلاش دست برنداریم . پس از بیان خاطره توسط زنگنه ارتباط تصویری با یکی دیگر از همکارانی که در روز حادثه حضورداشت بر قرار شد . این بار علی دوست شناس از واقعه بمباران تاسیسات گفت و تجدید خاطره نمود .

در پایان با اهدای گل به ساحت شهیدان در کنترل بهره برداری شماره دو گچساران با شهدای ۱۹ مرداد تجدید میثاق شد.

سرپرست روابط عمومی نفت و گاز گچساران شرکت نیز در این آئین گفت ؛هدف از برگزاری این آیین معنوی را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، آشنایی همکاران جوان با اسطوره های ایثار و مقاومت در صنعت نفت ، تقویت هویت اعتقادی در دفاع از آرمانهای شهدا و ایثارگران،بیمه کردن سازمان با زنده نگهداشتن یاد و خاطره همکاران شهید ودر نهایت جامه عمل پوشاندن به فرموده مقام معظم رهبری که فرمودندفضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، بر شمرد .

علی جعفری دیزگانی گفت؛ برگزاری این چنین مراسمی فضای تاسیسات را برای ادامه فعالیت همکاران جوان به فضایی مقدس تبدیل می نماید که کار در این محل ها مایه افتخار و مباهات می شود. شایان ذکر است شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران ۳۱ شهید والا مقام در زمان دفاع مقدس تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی نمود که ۱۳ نفر از این عزیزان در بمبارانهای تاسیسات نفتی به درجه رفیع شهادت نائل گشتند. روحشان شاد ویادشان گرامی باد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.