كدخبر: 45863 | تاریخ مخابره : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۴ |

 

 

سامانه ۱۵۲۶پاسخگوی  متقاضیان نصب کارتخوان مشاغل پزشکی است

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم مدیرکل امورمالیاتی کهگیلویه وبویراحمدبابیان اینکه  طرح نصب پایانه فروشگاهی مشاغل بخش درمان که قبلا تا۲۳مرداد اعلام شده بود تا ۳۱مرداد تمدید شد، گفت که سامانه ۱۵۲۶امور مالیاتی پاسخگوی سئوال ها و راهنمایی  متقاضیان  نصب کارتخوان مشاغل پزشکی است.

محمدعلی غفاری اظهارکردکه به موجب بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و تبصره(۲) ماده(۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آیین‌نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۱۳۹۸ اقدام نمایند.

وی تصریح کرد که طبق قانون مراکز خدمات درمانی مکلف به نصب کارتخوان هستند و مشاغل درمانی که اقدام به پایانه فروشگاهی(کارتخوان)نکنند،مشمول جریمه سنگین خواهند شد.

غفاری بیان کرد که دوره آموزش نصب پانامه فروشگاهی پزشکان  برای عوامل سامانه ۱۵۲۶اداره کل امرو مالیاتی برگزار شد و این سامانهبه صورت تلفنی  آماده پاسخگویی به مخاطبان است.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا۳۱مرداد ماه مهلت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی(کارتخوان بانکی) ثبت نام کنند،گفت که نصب پایانه فروشگاهی بخش درمان شفافیت مالیاتی را به دنبال دارد.
 
محمد علی غفاری بیان کرد : براین اساس کلیه صاحبان حرف و مشاغل یاد شده مکلفند حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداده ماه ۱۳۹۸ برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (کارت‌خوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی https://tax.gov.ir مراجعه و مبادرت به ثبت مشخصات دستگاه کارتخوان خود نموده و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک تلفنی نسبت به بهره‌برداری از آن اقدام نمایند.
وی تصریح کرد: مودیان محترم هنگام مراجعه به سامانه الکترونیکی مذکور وارد سامانه ثبت نام الکترونیک طرح جامع مالیاتی (کد اقتصادی) گردیده و در قسمت سایر خدمات با انتخاب گزینه «ثبت مشخصات صندوق فروش و حافظه مالیاتی» می‌توانند مشخصات پایانه فروشگاهی خود را ثبت نمایند.
وی خاطرنشان کرد: مودیان محترم می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل و یا به منظور رفع ابهام با سامانه۱۵۲۶ تماس حاصل نمایند.

دادستان قضایی کهگیلویه وبویراحمد در نامه ای نیز برالزامی بودن نصب کارتخوان در محل مشاغل پزشکی و درمانی تاکید کرده است.

دوره آموزش نصب پانامه فروشگاهی ویژه مراکز کارتخوان برای عوامل سامانه ۱۵۲۶برگزار و این سامانه آماده پسخگویی به مخاطبان است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.