كدخبر: 45870 | تاریخ مخابره : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱ |

 

 

وجود ۳۱۷ آزاده سرافراز در کهگیلویه و بویراحمد

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم -مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گفت: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس نسبت به جمعیت بیشترین حضور را در جبهه های جنگ به خود اختصاص دادند و در این میان ۳۱۷ آزاده سرافراز استان دوران اسارت را در اردوگاههای عراق گذراندند.
سیدمنصور موسوی افزود: بیشترین سابقه اسارت مربوط به سیدحمزه اکوانی آزاده هم استانی با ۹ سال و ۱۰ ماه و ۹ روز اسارت است.
وی ادامه داد:پیرترین آزاده دفاع مقدس استان سیدنصرت الله دادگر متولد ۱۳۱۴ وکم سن وسالترین هم سیدقربان فروزان متولد یکم تیر ۱۳۵۲ است.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان گفت: از ۲۶ مرداد  ۶۹ سالروز ورود آزادگان  تاکنون تعداد ۶ آزاده به شهادت رسیده و ۱۹ آزاده فوت کرده اند.
موسوی اضافه کرد: ۵ آزاده استان نیز تا مدرک دکترا ادامه تحصیل داده اند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با اشاره به اجرای ۲۹ برنامه به مناسبت سالروز ورود آزادگان در استان گفت: دیدار با مسئولان استانی، شب شعر و پیاده روی همگانی از مهمترین برنامه‌های گرامیداشت سالروز ورود آزادگان در استان است.
حافظ شفاهی مسئول آزادگان استان که خود در ۲۷ اردیبهشت ۶۴ به اسارت نیروهای عراقی درآمده هم گفت: تحمل سختی‌ها به ویژه شکنجه‌ها به عشق امام، انقلاب و ایران اسلامی به آسانی بر ما سپری شد.
سید حمزه اکوانی که بیشترین زمان اسارت را دارد هم گفت:آزادگان اسوه صبر، شجاعت و پایداری هستند.
سیدحمید مهدوی که در ۱۶ سالگی به اسارت رفته بود هم گفت:با تمامی شکنجه‌ها واخبار ناراحت کننده، آزادگان صبور، شجاع وپایداری را به جهانیان ثابت کردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.