كدخبر: 45906 | تاریخ مخابره : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹ |

 

 

مشاغل پزشکی مکلف به نصب پایانه فروشگاهی هستند

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – مدیرکل دیوان محاسبات کهگیلویه وبویراحمد گفت که مشاغل پزشکی طبق قانون مکلف به نصب پایانه فروشگاهی (کارتخوان) متناسب با استاندارد تعریف شده سازمان امور مالیاتی هستند.


اسماعیل کیهان در دیدار مدیرکل امور مالیاتی تصریح کرد که در نامه ای از دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد و سازمان نظام پرشکی استان ضرورت اجرای قانون و نصب پایانه فروشگاهی مشاغل پزشکی اعلام شده است.
وی به ضرورت عدالت مالیاتی در جامعه اشاره کرد وگفت همانطورکه یک کارگر با کمترین حقوق و مزایا مالیات پرداخت می کند دیگر مشاغل نیز می بایست به صورت شفاف و عادلانه مالیات پرداخت کنند و مشاغل پزشکی در این راستا نیز ملزم به رعایت الزامات قانون هستند.
مدیرکل دیوان محاسبات کهگیلویبه وبویراحمد به اهیمت پرداخت مالیات اشاره کرد و گفت سازمان امور مالیاتی دراین راستا نقش مهمی را برعهد دارد و همه باید به تحقق عدالت مالیاتی کمک کنند.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت برای نصب سامانه فروشگاهی (کارتخوان مشاغل پزشکی) سازمان امور مالیاتی با اطلاع رسانی و امکان برگزاری دوره آموزشی بصورت ویدئوکنفرانس همکاری موثری را با سازمان نظام پزشکی کشور و استانها داشته است.
محمدعلی غفاری اظهار کرد که کارتخوان های نصب شده در مراکز پزشکی می بایست براساس استانداردهای تعریف شده در سامان امور مالیاتی تا ۳۱مرداد راه اندازی شوند.
در کهگیلویه وبویراحمد حدود ۸۰۰پزشک فعالیت دارد و تمامی مراکز حوزه درمان طبق قانون مکلفند با پرهیز از اخذ پول دستی از بیماران در محل خدمت خود کارتخوان نصب کنند.
به موجب بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و تبصره(۲) ماده(۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آیین‌نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۱۳۹۸ اقدام نمایند.
محمد علی غفاری بیان کرد : براین اساس کلیه صاحبان حرف و مشاغل یاد شده مکلفند حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداده ماه ۱۳۹۸ برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (کارت‌خوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی https://tax.gov.ir مراجعه و مبادرت به ثبت مشخصات دستگاه کارتخوان خود نموده و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک تلفنی نسبت به بهره‌برداری از آن اقدام نمایند.
غفاری تصریح کرد: مودیان محترم هنگام مراجعه به سامانه الکترونیکی مذکور وارد سامانه ثبت نام الکترونیک طرح جامع مالیاتی (کد اقتصادی) گردیده و در قسمت سایر خدمات با انتخاب گزینه «ثبت مشخصات صندوق فروش و حافظه مالیاتی» می‌توانند مشخصات پایانه فروشگاهی خود را ثبت نمایند.
وی خاطرنشان کرد: مودیان محترم می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل و یا به منظور رفع ابهام با سامانه پاسخگویی سازمان امور مالیاتی کشور به شماره ۱۵۲۶ تماس حاصل نمایند

دیدگاه خود را به ما بگویید.