كدخبر: 46416 | تاریخ مخابره : ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰ |

 

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد:کهگیلویه وبویراحمد مقام اول جذب قیررایگان را کسب کرد

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم-  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از کسب  مقام اول جذب قیر رایگان برای توسعه خدمات روستایی خبر توسط این بیناد دربین استانهای کشور خبر داد وگفت: برای سال استان هشت میلیارد تومان اعتبارآسفالت مصوب شده بود که با پیگیری های انجام گرفته این میزان به ۵۵میلیارد تومان افزایش یافت وازاین طریق  کهگیلویه وبویراحمد مقام اول کشور را بدست آورد.

حسین جنتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران  اجرای ۲۷۲ هزار خدمات فنی در روستاهای استان رایاد اورشدافزود: خدمات فنی مهندسی روستایی در محورهای مختلف و با پوشش تا دورترین روستاهای استان عملیاتی می شود.

جنتی  با تاکید بر خدمات دهی همه جانبه به جامعه هدف، گفت: ۱۹ دفتر خدمات فنی مهندسی در سال ۹۸ احداث شده و خدمات رسانی به جامعه هدف را محقق می کند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۵ هزار واحد روستایی استان مقاوم سازی شده است، تصریح کرد: ۴۵ درصد واحد های روستایی استان مقاوم سازی شده و هدفگذاری مقاوم سازی سایر واحد ها نیز انجام خواهد شد.

جنتی به خدمات دهی به واحد های آسیب دیده ناشی از سیل و زلزله اشاره کرد و گفت:  پوشش ۳۳۰۰ واحد از طریق اعتبارات زلزله و ۵۰۰ واحد نیز از طریق اعتبارات سیل عملیاتی می شود.

وی افزود: همچنین تزریق ۴۵ میلیارد تومان اعتبارات بلاعوض به واحد های آسیب دیده هدفگذاری شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به شکل گیری مهاجرت معکوس و نقش خدمات رسانی در تحقق این مهم، ابراز داشت: از مجموع، ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، تعداد زیادی از روستاها از ظرفیت طرح هادی برخوردار شده و اجرای یکهزارو ۵۰۰ پروژه با پوشش ۴۴۰ روستا را داشتیم.

جنتی با تاکید بر تخصیص قیر رایگان، گفت: خدمات رسانی به دهها منطقه از طریق این ظرفیت محقق شده است.

وی افزود: اجرای ۳۵ هزار متر مربع سنگ فرش از دیگر اقدامات انجام گرقته بینامسکن در روستاهاست.

وی از صدور ۳۵هزار سند روستایی و ۴۲۰۰سند درشهرهای زیر۲۵هزارنفراستان خبرداد و گفت در یکسال گذشته در ۱۳۰روستای استان یک میلیون مترمربع آسفالت  انجام شده است که این مهم با تلاش فراوان صورت گرفته است.

وی مهارجرت معکوس را ثمره خدمات عمرانی بیناد مسکن در روستاها دانست و تصریح کرد که افزایش جمعیت ۴۴درصدی روستایی استان بدنبال مهاجرت معکوس ناشی از توسعه خدمات روستایی در سال های آینده قابل پیش بینی است.

وی اظهارکرد که از ۷۸هزار واحد مسکونی روستایی ۴۵درصد مقاوم سازی شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.