كدخبر: 46487 | تاریخ مخابره : ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۲ |

 

 

بخشدار بوستان: خدمات دولت مهاجرت از روستاها در بوستان را کاهش داد

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – بخشدار بوستان: اقدامات دولت در بخش عمران روستایی مهاجرت از روستاها را کاهش داده است.

مجید محمدی فر در پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته شهر باشت با اشاره به روز ۱۵مهرماه رور ملی روستا و عشایر افزود: روستاها به عنوان جوامع محلی و مولد در توسعه همه جانبه جامعه نقش اثرگذار وپررنگی دارند.

محمدی گفت: روستاها در تامین امنیت غذایی و کالاهای اساسی و استراتژیک جامعه نقش موثری دارند و باعث پویایی اقتصاد جامعه میشوند. ایشان با اشاره به نقش و حضور روستاییان و عشایر در عرصه های مختلف جامعه تصریح کرد: خوشبختانه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات خوبی در روستاها انجام گرفت که قابل قیاس با دوران قبل از انقلاب نیست ودر دولت های مختلف بعد از انقلاب نگاه ویژه ای به حوزه توسعه روستایی بوده و هر دولتی به اقتضای شرایط و زمان خود اقداماتی در روستاها انجام داده است. وی افزود: این دولت نگاه ویژه ای به توسعه و عمران روستاها داشته و سیاست ها و برنامه های خوبی برای توسعه زیرساخت ها در روستاها در این دولت دنبال شد که باعث گردید چهره و مبلمان روستاها دگرگون و زمینه برای تمایل مردم برای سکونت در روستاها افزایش پیدا کند.

بخشدار بوستان در ادامه گفت: خدمات دولت تدبیر و امید در روستاها چشمگیر بوده و همین امر باعث کاهش مهاجرت روستاییان به شهر شده و به نوعی مهاجرت از شهرها به روستاها را افزایش داده است.

بخشدار بوستان گفت: ۲۸ روستای این بخش از ابتدای سال ۱۳۹۲ تاکنون به شبکه گاز متصل شده است در حالی که تا پیش از دولت تدبیر و امید تنها ۱۲ روستای این بخش از نعمت گاز بهره‌مند بودند.

مجید محمدی فر اظهار داشت:هم اکنون تنها چهار روستای زیر۲۰خانوار بخش بوستان گاز خانگی ندارد که این روستاها شاخص های لازم برای اتصال به شبکه گاز را دارا نیست.

وی بیان کرد: هم اینک ۱۰۰درصد روستاهای بخش بوستان از نعمت برق برخوردار هستند و در ۶ سال گذشته حدود ۲۰ کیلومتر توسعه و اصلاح شبکه در سطح روستاها انجام گرفته است.

بخشدار بوستان تصریح کرد: در بخش آبرسانی نیز طرح های چون  مجتمع روستاهای حوزه خان احمد و مجتمع پشتکوه انجام گرفت.

محمدی فر عنوان کرد: هم اکنون چند مجتمع دیگر آبرسانی در بخش بوستان در دست اقدام است که ظرف ۶ سال گذشته بالغ بر ۵۰میلیارد ریال در حوزه آب روستایی این بخش هزینه شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه ورزشی هم تا قبل از دولت تدبیر امید هیچ فضای ورزشی استانداردی در روستاهای بخش احداث نشده بود اما در این دولت و ظرف ۶ سال گذشته هفت زمین چمن مصنوعی در روستاهای بخش با اعتباری بالغ بر ۲۵میلیارد ریال احداث و به بهره برداری رسید.

بخشدار بوستان ابراز داشت: هم اکنون چند طرح ورزشی دیگر در بخش بوستان در دست احداث است.

بخشدار بوستان با اشاره به اینکه خدمات دولت در حوزه زیرساخت روستاها در بخش بوستان نیز قابل توجه است افزود: تا قبل دولت حدود پنج روستای طرح هادی اجرا شده بود اما امروز بالغ بر ۴۰روستا طرح هادی اجرا شده است.

وی تصریح کرد : در دولت دوازدهم حدود ۲۰روستای بخش عملیات زیرسازی،بهسازی و آسفالت روستاها در سطح بخش انجام گرفته که تا پایان دولت به شکل صددرصدی انجام خواهد گرفت.

بخشدار بوستان گفت: خدمات دولت در حوزه های مختلف فرهنگی،اجتماعی، امنیتی، مخابرات و ارتباطات،گردشگری، آموزشی،بهداشتی،منابع طبیعی و محیط زیست در سطح بخش و شهرستان خیلی چشمگیر است.

وی ضمن تشکر از همه کسانی که در جهت خدمات رسانی به روستاهای بخش بوستان مجموعه دولت را همراهی کردند از نماینده مردم شهرستان در مجلس بخاطر پیگیری مشکلات مربوط به بخش و تامین اعتبار آبادانی روستاها قدردانی کرد.

بخشدار بوستان ابراز داشت: اقدامات دولت در بخش های مختلف مهاجرت از روستاها را کاهش داده است.

مجید محمدی فر افزود: روستاها به عنوان جوامع محلی و مولد در توسعه همه جانبه جامعه نقش اثرگذار و پررنگی دارند.

محمدی فر گفت: روستاها در تامین امنیت غذایی و کالاهای اساسی و استراتژیک جامعه نقش موثری دارند و باعث پویایی اقتصاد جامعه می شوند.

وی افزود: این دولت نگاه ویژه ای به توسعه و عمران روستاها داشته و سیاست ها و برنامه های خوبی برای توسعه زیرساخت ها در روستاها در این دولت دنبال شد که باعث شد چهره و مبلمان روستاها دگرگون و زمینه برای تمایل مردم برای سکونت در روستاها افزایش یابد.

بخشدار بوستان در ادامه گفت: خدمات دولت تدبیر و امید در روستاها چشمگیر بوده و همین امر باعث کاهش مهاجرت روستاییان به شهر شده و به نوعی مهاجرت از شهرها به روستاها را افزایش داده است.

بخش بوستان دارای ۲ دهستان، ۴۹ روستا، ۲۲ شورا و جمعیتی افزون بر ۶ هزار و ۵۰۰ نفر است.

بوستان یکی از بخش‌های شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد است.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.