كدخبر: 46504 | تاریخ مخابره : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴ |

 

 

جابجایی ۱۰ هزار نفر زائر اربعین از کهگیلویه و بویراحمد تا مرز شلمچه

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم -مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد از جابجایی ۱۰ هزار نفر زائر اربعین تا مرز شلمچه خبر داد.

«محمد حسین نصیری راد»  افزود: از ۱۰ مهر ماه تا پایان روز ۲۱ مهرماه ۱۰ هزار زائر با ۲۵۰ دستگاه اتوبوس جهت اعزام به کربلای معلی به مرز شلمچه جابجا شده اند.

وی با بیان اینکه کرایه هر نفر از گچساران و دهدشت به سمت مرز شلمچه ۵۵هزار تومان و از یاسوج ۷۰ هزار تومان است، اظهارکرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف زائران می توانند شکایات خود را به سامانه ۱۴۱ راهداری اطلاع دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد با یبان اینکه جابجایی و انتقال زائران اربعین حسینی استان از ۱۰ مهر ماه آغاز و تا ۲۹ مهر ماه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: ۸۰ دستگاه اتوبوس ناوگان عمومی در سطح استان داریم که حداکثر استفاده از این تعداد می شود.

نصیری راد تصریح کرد: با توجه به اینکه استقبال زائران اربعین امسال افزایش یافته احتمالا برای برگشت آنها با کمبود وسیله نقلیه روبه رو خواهیم شد که از برخی دستگاه‌ها و شرکت های استان از جمله دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دانشگاه یاسوج، تیپ ۴۸ فتح استان و شهرداری یاسوج در این زمینه انتظار همکاری و مساعدت داریم.

وی با یبان اینکه راهدارخانه های استان آماده اسکان و پذیرایی از زائران اربعین حسینی هستند، ادامه داد: راهداری استان اقدام به نصب بنرها و تابلوهایی برای راهنمایی زائران اربعین در راه‌های مواصلاتی استان کرده، همچنین جهت ایمنی راه‌ها لکه گیری، روکش آسفالت، نصب علائم هشدار دهنده، روشنایی و خط کشی نیز انجام داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۵ اکیپ کنترل نامحسوس و ۱۵ گشت راهداری در سطح راه‌های استان جهت کنترل ترافیکی و خدمات رسانی به زائران راه اندازی شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.