كدخبر: 46634 | تاریخ مخابره : ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷ |

 

 

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد:مالیات تعیین شده با ظرفیت های اقتصادی کهگیلویه وبویراحمد همخوانی ندارد

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در نیمه نخست سال جاری ۴۱۰ میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری های استان از محل مالیات برارزش افزوده پرداخت شد، گفت میزان مالیات تعیین شده برای سال ۹۸این استان با ظرفیت های اقتصادی آن همخوانی ندارد.


محمدعلی غفاری در نشست شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت اقتصاد و دارایی باحضور معاون معاون امور حقوقی ومجلس وزیر اقتصاد و دارایی در اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان افزود: وصول مالیات از اشخاص حقیقی این استان حدود ۶درصد است که این امر بیانگر توسعه نیافتگی اقتصادی استان و ایجاد چالش برای وصول نشدن میزان مالیات خواهد بود.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمدگفت قانون حلقه آخرمحسوب نشدن فعالیت شرکت نفت گچساران چالشی برای وصول مالیات این شرکت در استان محسوب می شود واین قانون نیازمند بازنگری است.
وی به عدم همخوانی مالیات پیش بینی شده با ظرفیت های اقتصادی استان اشاره کرد و گفت که میزان مالیات مصوب سال ۹۸ با بیش از چهار هزار میلیارد ریال برای این استان متناسب با زیرساخت های اقتصادی آن نیست .
معاون امور حقوقی ومجلس وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه تحرک بخشی به اقتصاد کشور با اتکای منابع و ظرفیت های داخلی یک اولویت اساسی وزارت اقتصاد ودارایی است گفت عبور از مشکلات تحریم های کمرشکن دشمن با حسن تدبیر دولت ومسئولان اقتصادی و درسایه هماهنگی بین بخشی ملی انجام شد .
دکتر جلیلی در شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد ودارایی مدیریت ، هدایت و جهت دهی و هماهنگی در بین دستگاههای اقتصاد تابعه وزارت اقتصاد ودارایی را اولویت راهبردی وزارت اقتصاد ودارایی دانست و گفت ایجاد ارتباط موثر دربین بخشهای سرمایه ای،کالا، خدمات تولید فن آوری، صادرات و واردات می تواند به تحرک اقتصادی کشور کمک کند و این مهم یک دغدغه و بیس برنامه ریزی اقتصادی است .
وی به دستور وزیر اقتصاد و دارایی مبنی بر سفر معاونان این وزارتخانه به استانها در جهت بررسی عملکرد دستگاههای تابعه این وزارتخانه در مناطق مختلف اشاره کرد و گفت که اشراف از مسائل اقتصادی استانهای کشورمی تواند به حصول یک برنامه ریزی مناسب در جهت رفع موانع و شتاب بخشی روند فعالیت ها وتوسعه اقتصادی مناطق کمک کند .
دکتر جلیلی از وجود شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت اقتصادودارایی در استانها به عنوان یک پدیده میمون و مبارک یاد کرد و گفت بررسی ظرفیت ها، محدودیت ها و تنگناهای اقتصادی و اولویت ها و ارائه کارکارشناسی وتصمیم گیرهای مدیریتی با رویکرد تصمیم گیری جمعی در استانها پویایی این شورا را بدنبال خواهد داشت .
معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد و دارایی به مشکلات ناشی از شکوفا نشدن برخی از ظرفیت های اقتصادی کهگیلویه وبویراحمد دربخشهای زیرساختی و اقتصادی اشاره کرد و گفت که شورای مدیران دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد و دارایی ظرفیت ها و جالش ها اقتصادی استان را بصورت کارشناسی بررسی و برای برون رفت ازاین مشکلات راهکارارائه کند .
دکتر جلیلی با بیان اینکه نگاه وزارت اقتصاد به مسائل و موضوعات اقتصادی در تمامی بخش ها از جمله بیمه، مالیات ، صادرات، وارادات، خزانه ومدیر ذیحسابی بخشی و منطقه ای نیست بلکه ملی است تصریح کرد باید با تلاش و برنامه ریزی واستفاده درست از تمام ظرفیت ها برای حل ومشکلات اقتصادی و چالش های پیشرو تلاش وبرنامه ریزی کرد .
وی تامین منابع پایدارغیرنفتی را یک اولویت مهم اقتصادی کشوردانست و تصریح کرد در سایه برنامه ری، هماهنگی و ارتباط موثر بخش های اقتصادی می توان به تحقق این هدف اساسی دست یافت
وی با بیان اینکه وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان مهمترین وزارتخانه دولت به لحاظ چالش های اقتصادی با مشکلات خاص و مامورت مهم مواجه است، اظهارداشت ساماندهی به این دغدغه ها از طریق مدیریت ، جهت دهی هماهنگی وپشتیبانی دستگاههای تابعه و پیشبرد اهداف همراه با آرامش در سازمان های مهم اقتصادی تابعه در سایه مدیریت وبرنامه ریزی موثر ممکن شده است .
وی دراین نشست پس از جمع بندی ازگزارش مدیران دستگاههای اقتصادی از جمله امور مالیاتی، بانکها وبیمه ،ضمن تقدیر از این تلاشها گفت درخواست ها و برخی مشکلات از جمله نابرابری منابع و مصارف بانکها و موضوعات خاص درحوزه بیمه و مالیات وگمرک را با دستگاههای تابعه درسطح وزارتخانه و سازمان های مرکزی پیگیری خواهم کرد
دراین نشست غضنفر آرام مدیرکل امور اقتصادی ودارایی استان با ارائه گزارشی از فعالیت های اقتصادی استان در سال ۹۷ وشش ماهه نخست سال جاری از هماهنگی و همکاری شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه کهگیلویه وبویراحمد به لحاظ برگزاری نشست های مستمر وموثر و همکاری و مشارکت خوب مدیران با این شورا تقدیرکرد .

دیدگاه خود را به ما بگویید.