كدخبر: 46716 | تاریخ مخابره : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳ |

 

 

چهار طرح رفاهی و خدماتی در روستاهای بویراحمد گرمسیری بهره برداری شد+ تصاویر

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – سه طرح مخابراتی و پروژه آبرسانی به هفت روستای دهستان بویراحمد گرمسیری بتحضور نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی وشهرستانی افتتاح شد.

تاجگردون در آئین افتتاح این طرح ها گفت: ۶۸ میلیاردریال اعتبار برای اجرای این این طرح ها هزینه شده است.

وی با اشاره به غیرت و جوانمردی اهالی دهستان بویراحمد گرمسیری و اینکه هیچکس نمی تواند مردم این خطه را به کاری مجبور کند  گفت: استقبال گرم مردم این دیار از وکیل خود نشانه محبت دو طرفه ای است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت امروز دو خبر خوب هم برای مردم دهستان گرمسیری داشت.

تاجگردون  انتقال آب برای سیراب شندن زمین های دیم و اتصال جاده بویراحمد گرمسیری به جاده پاتاوه و دهدشت از برنامه هایی است که در آینده نزدیک عملی خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین  گفت: شاخص آب روستایی در شهرستان گچساران ۷۹درصد است که چهاردرصد بالاتر از میانگین کشوری است.

بفیض الله پاسره  اظهار داشت: شاخص برخورداری از آب روستایی در شهرستان گچساران نسبت به ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: شهرستان گچساران دارای ۱۱۵ روستاست که ۱۱۴ روستای آن دارای تاسیسات آبرسانی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت:شاخص برخورداری از آب روستایی در کشور ۷۵ درصد و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۷۴.۷درصد است.

پاسره تصریح کرد: شاخص برخورداری از آب سالم بهداشتی کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۲ ،۶۸.۱۵ درصد بوده است.

وی عنوان کرد:با بهره برداری از طرح مجتمع آبرسانی به هفت روستای دهستان بویراحمد گرمسیری این شهرستان یکهزار و ۳۰۰ نفر از جمعیت روستاهای دهستان بویراحمد گرمسیری گچساران از جمله رودبال،گبرستان،نازمکان از آب سالم بهداشتی با کیفیت بهره مند خواهند شد.

فیض الله پاسره افزود: حفر یک حلقه چاه آهکی با دبی ۲۶ لیتر بر ثانیه،خط انتقال به طول ۱۰ کیلومتر و یک مخزن ذخیره آب احداث شده است.

وی میزان اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۴۸ میلیارد ریال برآورد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اجرای مجتمع آبرسانی به باباکلان برای تامین آبآشامیدنی به ۱۱ روستا،آبرسانی به ۲۴ روستا از سد کوثر و هفت روستای بویراحمد گرمسیری از جمله خدمات دولت تدبیر و امید برای حوزه آب روستایی در گچساران است.

شهرستان ۱۲۶هزار نفری گچساراندر جنوب کهگیلویه و بویراحمد دارای ۳۰هزار نفر جمعیت روستایی است.

پاسرخ عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای یکهزار و ۶۴۱ روستا با ۳۱۳هزار نفر جمعیت است.

وی گفت: این استان دارای ۳۸۰ کیلومتر خط انتقال،۷۲۵ کیلومتر شبکه توزیع،۱۲۷ باب مخزن ذخیره آب با ۲۸هزار متر مکعب ظرفیت در شبنه روز و ۲۱ ایستگاه پمپاژاست.

وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای توسعه آب روستایی کهگیلویه و بویراحمد هزینه شده است.

طرح آبرسانی به هفت روستای دهستان بویراحمد گرمسیری در گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی بهره برداری شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.