كدخبر: 46801 | تاریخ مخابره : ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲ |

 

 

برنامه ریزی برای ساماندهی سکونتگاه های روستایی کهگیلویه و بویراحمد ضروری است

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد می گوید:این استان دارای تعداد زیادی سکونتگاه های روستایی است که نیازمند ساماندهی است.

 

حسین جنتی افزود: گسترش حاشیه نشین، بوجود آمدن حلبی آبادها در اطراف شهرهای بزرگ این استان ، افزایش مشاغل کاذب و فزونی آمارهای نامطلوب جرم  به عنوان بخشی از پیامدهای بی توجهی بهاین مساله است.

وی بیان کرد:لازم است به روستاهای این استان بعنوان یک فرصت نگاهی فراگیر و کاربردی داشته باشیم و برای ایجاد انگیزه  فعالیت در نقاط روستایی هم در بحث زیر ساخت ها و هم در زمینه آموزش و همچنین ایجاد جاذبه ها در نقاط روستایی فعالیت دوچندانی داشته باشیم.

جنتی ادامه داد:در همین راستا فعالیت‌های عمران روستایی یکی از مهمترین و اصلی‌ترین اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  استان بشمار است که با هدف ایجاد زمینه توسعه ،عمران روستا‌ها ، تأمین عادلانه امکانات و هدایت فیزیکی جهت ارتقای شرایط زیست محیطی و بهبود چشم انداز آتی نقاط روستایی در سراسر استان به انجام می‌رسند.

وی گفت: با کنکاشی ساده در حوزه روستایی استان متوجه خواهیم شد که بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد با تلاشی مضائف خصوصأ در طی چند سال اخیر که کشور درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی است و به لحاظ مالی کشور در تنگنا قرار دارد با عزمی راسخ اهداف خود یعنی محرومیت زدایی در استان را پیش می برد و بدنبال ایجاد توسعه پایدار در روستاهای استان است.

 

وی ابراز داشت:نیاز است که از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بعنوان نهادی عمومی و غیر دولتی با توجه به نقش و جایگاهی که در نظام توسعه و عمران و آبادی در سطح روستاهای استان دارد حمایت و پشتیبانی دو چندانی صورت گیرد .

وی اضافه کرد:حمایت از بنیاد مسکن از سویی زمینه توسعه و عمران و آبادانی در روستاها را فراهم می کند و از طرف دیگر اشتیاق مهاجرت از روستا به شهر را کاهش می دهد.

جنتی بیان کرد: در این رویکرد باید بدنبال تحقق چشم انداز هایی برای روستاهای استان باشیم که هدف بنیاد مسکن استان نیز در همین راستا قرار دارد.

وی  عنوان کرد: در مرحله نخست ایجاد سکونتگاه های شاداب و جذاب برای زندگی در روستاها که نقش بی بدیلی در افزایش امید به زندگی خواهند داشت و در گام دوم اعتماد به مردم جهت مدیریت محلی و حاکمیت مردم در عرصه توسعه کالبدی، همچنین بهربرداری پایدار از منابع طبیعی و حفظ بافت های با ارزش در روستاها از اولویت های بنیاد مسکن است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.