كدخبر: 48179 | تاریخ مخابره : ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱ |

 

 

نه بزرگ قشقایی ها به قومیت گرایی و خلق حماسه تاریخی در حمایت از تاجگردون

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – اهالی ایل سترگ  قشقایی شامگاه سه شنبه در حماسه ای باشکوه و تاریخی بر قومیت گرایی در انتخابات خط بطلان کشیدند و با انتخابی شایسته برای حمایت از دکتر غلامرضا تاجگردون سنگ تمام گذاشتند.

هزاران نفر از شیرزنان و دلاورمردان ترک زبان امروز در همایشی تاریخی از فرزند شایسته گچساران و باشت و نماینده فعلی خود حمایت کردند.

مردم ایل قشقایی که خاطرات تلخ مظلومیت تاریخی خود در هشت سال پیش را فراموش نکرده اند با عقلانیت و تفکری مثال زدنی آمدند تا شکوه انسجام قوم لر و ترک را به نمایش بگذارند.

در این آئین دکتر کریمی با اشاره به اینکه دکتر غلامرضا تاجگردون با سپردن۵۱ مسئولیت مهم در استان کهگیلویه و بویراحمد واستان های دیگر به فرزندان ترک زبان در هشت سال گذشته تاکنون که آخرین آن جناب اقای سلحشوری معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد بوده است خدمات بی نظیری بهقشقایی هاکرده است گفت: قدم نخست برای پیوند لر و ترک را سردارسازندگی گچساران و باشت برداشته و امروز ما اینجا دور هم جمع شده ایم تا با انتخابی عقلانی آینده ای روشن برای فرزند ترک تبار خود رقم بزنیم.

او با اشاره به توهین هایی که به دلیل این انتخاب شایسته بر بزرگ مردان ایل قشقایی روا داشته شده است اظهار داشت:ما به انتخاب تاثیرگذار خود به یک چهره ملی تاثیرگذار و کارآمد در مجلس افتخار می کنیم.

کریمی ادامه داد:وقتی آذری زبانان تبریزی از تاجگردون می خواهند در منطقه شان کاندید انتخابات شود یعنی مرزبندی ترک و لر مفهومی ندارد.

او تاکید کرد: تاجگردون یک فرصت اسثنایی برای توسعه گچساران و باشت است که اگر غفلت کنیم آیندگان درباره ما قضاوت خوبی نخواهندداشت.

او تصریح کرد: خدا را شاهد می گیرم برای احقاق حقوق قشقایی ها همه تلاش خود را بکار گرفتم و اگر نتوانستم توقعات را برآورده کنم عذر می خواهم.

 

غلامرضا تاجگردون نیز در این آئین گفت: در دوره قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی چهار هزار نفر از مردم شهرستان باشت با گذشتن از من به عنوان فرزند خود و انتخاب جناب آقای فولادی به تفکر اصول گرایی رای دادند و هیچ کسی نمی تواند بگوید این مردم خیانتکار بوده اند بلکه من به انتخاب اندیشه به جای قومگرایی افتخار می کنم.

او با یادآوری هشت ساله پیش که نگرانی های مردم ایل قشقایی در بی عدالتی و قومیت وگرایی به اوج خود رسیده بود افزود: فراموش نکنید کجا بوده اید و به کجا رسیدید.

این نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیچ کسی در این خاک مهمان نیست و همه برابر و برادر در کنار هم زندگی می کنیم.

تاجگردون افزود: اگر صولت الدوله قشقایی بزرگ بود متعلق به ایل قشقایی نیست بلکه چهره ای ملی و افتخار ایران زمین محسوب می شود.

او با اشاره به داشتن ریاست فراکسیون لر زبانان زاگرس و قرار داشتن دربین اعضای فراکسیون ترک زبانان گفت: مادر برادرزاده های من ترک زبان است مگر می شود با نگاه قومیت گرایی رفتار کنم؟

نماینده فعلی مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز محمد فرهمندیان مرا به خون برادرم و با اصالت ترکی خود به حضرت عباس (ع) قسم داد که نشانه صداقت در عمل و گفتار این مرد بزرگ قشقایی است.

او با اشاره به اینکه شهیدان ترک زبان چون صالحی ها همرزمش بوده اند افزود: تاکنون این گونه بوده اگر عمران و آبادی صورت گرفته در مناطق ترک نشین و لرنشین انجام شده و اگر طرح بزرگی چون تامین آب و جاده چهارخطه احداث شده همه از مزایای آن بهره مند هستند.

او با قسمی جلاله گفت: اعتقادی به مرزبندی ترک و لر نداشته و ندارم.

تاجگردون ابراز داشت: این انتخابات یک برنده بیشتر نخواهد داشت مهم این است پیروز انتخاباتدوم اسفند بتواند آرامش،رفاه و آبادانی را برای مردم این حوزه انتخابیه به ارمغان بیاورد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.