كدخبر: 48334 | تاریخ مخابره : ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۲ |

 

 

اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی تا پایان فروردین ماه تمدیدشد

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد : به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش رفت و آمد مردم، تمامی دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی در این استان که دارای اعتبار تا پایان بهمن‌ماه امسال بوده اند تا پایان فروردین ۱۳۹۹ بدون نیاز به مراجعه حضوری بیمه شدگان تمدید شده است.

تمدید اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی تا پایان فروردین ماه درکهگیلویه وبویراحمد

پروانه نیک مرام  اظهار داشت: این تصمیم بنا به دستور وزیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت کاهش رفت و آمد های مردم از منزل بوده است.

وی افزود: بر این اساس تمامی دفتر چه های تامین اجتماعی بیمه شدگان در کهگیلویه و بویراحمد که تاپایان بهمن اعتبار دارند، بدون نیاز مراجعه افراد به شعب سازمان تامین اجتماعی تا پایان فروردین ۱۳۹۹ تمدید اعتبار شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی مراجعه بیمه شدگان به شعب تامین اجتماعی مربوط به دفترچه‌های درمانی است که با این اقدام مراجعه افراد به این شعب بسیار کاهش می یابد.

تامین اجتماعی استان ۱۰۰ هزار بیمه شده اصلی شده و با جمعیت زیرپوشش به ۳۲۰ هزار نفر خدمات ارائه می دهد.

بر اساس آخرین آمار تاکنون یک بیمار با ویروس کرونای  مثبت در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است که در حال بهبودی است.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود.

در معمولی‌ترین حالت، این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان “سارس” می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

این ویروس برخلاف ویروس سارس که در سال ۲۰۰۳ در چین شیوع پیدا کرد و پس از سرایت به ۲۶ کشور جهان ۸ هزار و ۱۰۰ نفر  را مبتلا کرد، در دوره نهفتگی نیز از فرد به فرد قابل انتقال است، کارشناسان تهدید واقعی کرونا را در همین قابلیت شیوع و انتشار گسترده آن می‌بینند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.