كدخبر: 48339 | تاریخ مخابره : ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۷ |

 

 

تشدید بازرسی در کارگاه های کهگیلویه وبویراحمد

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم- مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی اعلام کرد که تلاش می کنیم با تشدید بازرسی ها درمراکز تولیدی صنعتی وخدماتی نسبت به ایمن سازی کارگاهها برای حفظ سلامت کارگران وکارفرمایان در راستای تاکیدات اخیر وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی قدم برداریم.

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی درخصوص چگونگی مبارزه با بیماری کرونا  اظهار داشت :رعایت اصول بهداشتی مطابق استانداردهای وزارت بهداشت ،پرهیز از تردد های غیر ضرور وحضور در منزل وعدم توجه به شایعات بی اساس در خصوص اطلاعات ارسال شده ازسوی سایت ها وشبکه های مجازی ورصد اطلاعات از طریق رسانه ملی وعدم حضور در مکان های عمومی وپرجمعیت را زمینه ساز کاهش شیوع این بیماری در سطح جامعه  عنوان کرد وگفت: تلاش می کنیم با تشدید بازرسی ها درمراکز تولیدی صنعتی وخدماتی نسبت به ایمن سازی  کارگاهها برای حفظ سلامت کارگران وکارفرمایان در راستای تاکیدات اخیر وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی قدم برداریم.

پروانه نیک مرام خاطر نشان کرد:نصب پوستربا علائم هشدار دهنده ،توزیع ژل های ضدعفونی کننده والکل ،اطلاع رسانی جزوه های آموزشی ،تعطیلی جلسات هیات های حل اختلاف در سطح شهرستانها ،تمدید دفترچه های بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی ،حذف اثر انگشت کارکنان و دریافت کننده گان بیمه بیکاری از مهمترین اقدامات این اداره کل در راستای اجرای مصوبات ستاد پیشگیری از انتشار بیماری کرونا دراستان عنوان کرد.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود.

در معمولی‌ترین حالت، این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان “سارس” می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

این ویروس برخلاف ویروس سارس که در سال ۲۰۰۳ در چین شیوع پیدا کرد و پس از سرایت به ۲۶ کشور جهان ۸ هزار و ۱۰۰ نفر  را مبتلا کرد، در دوره نهفتگی نیز از فرد به فرد قابل انتقال است، کارشناسان تهدید واقعی کرونا را در همین قابلیت شیوع و انتشار گسترده آن می‌بینند

دیدگاه خود را به ما بگویید.