كدخبر: 48400 | تاریخ مخابره : ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷ |

 

 

راه های ارتباطی مناطق گردشگری گچساران مسدود شد

 

 

 

پرینت خبر

اقلیم قلم – رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گچساران گفت: همه راه های ارتباطی منتهی به مناطق گردشگری این شهرستان از جمله دیل،گناوه و سرابننیز مسدود شده است.

الماس قبادی  اظهار داشت: با هدف کاهش انتشار ویروس کرونا راه های منتهی به مناطق گردشگری دارای تاسیسات گچساران با مشارکت نیروهای بسیجی و شرکت بهره برداری نفت و گاز مسدود شده است.

وی بیان کرد: هم اکنون خدمات رسانی و پذیرایی از گردشگران در تمام مناطقو زیرساخت های گچساران ممنوع است و با مختلفان برخورد می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گچساران تصریح کرد: نظارت بر تعطیلی واحدهای پذیرایی این شهرستان نیز به صورت مداوم در حال اجراست.

قبادی ابراز داشت: پس از مهار ویروس کرونا میراث فرهنگی گچساران با پیش بینی برنامه ها و جشن های مفرح پذیرای گردشگران خواهد بود.

وی با اشاره به بازدید مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از پست های غربالگری این شهرستان در روز گذشته از اهدای ۳۰۰ عدد ماسک به صورت رایگان فعالان طرح های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در این ایستگاه ها خبر داد.

وی بیان کرد: این تعداد ماسک از سوی هنرمندان صنایع دستی استان تولید شده بود.

تاکنون هفت بیمار مبتلا به ویروس کرونا در گچساران شناسایی شده است.

شهرستان گچساران با داشتن ۲۰۰ اثر تاریخی، مناطق گردشگری طبیعی شاخص چون دشت های دیل و گناوه، سواحل سد کوثر، بقعه متبرکه بی بی حکیمه (س) پذیرای بیشترین گردشگران نوروزی در کهگیلویه و بویراحمد است.

سال گذشته یک میلیون گردشگر از جاذبه های دیدنی این شهرستان دیدن کردند.
گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد در مسیر جاده ارتباطی بنادر جنوبی کشور و کاروان های راهیان نور قرار دارد.
دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران در ۱۵۷ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.