كدخبر: 48655 | تاریخ مخابره : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲ |

 

 

نماینده ولی فقیه کهگیلویه و بویراحمد: رونق صنایع دستی در کاهش بیکاری نقش مهمی دارد

 

 

 

پرینت خبر
اقلیمقلم-سرپرست و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز چهارشنبه دهم اردیبهشت ماه با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، مجید صفائی در این دیدار با اشاره به نامگذاری سال ۹۹از سوی مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید ،گفت:به دنبال ایجاد پروژه های اشتغالزا در حوزه گردشگری و صنایع دستی خواهیم بود.

صفائی با بیان اینکه برای تحقق شعار سال به دنبال افزایش تولید در حوزه صنایع دستی هستیم اظهار کرد:افتتاح هشت کارگاه تولیدی صنایع دستی و ایجاد اولین دهکده گردشگری از مهم ترین برنامه های کاری این اداره کل در سال ۹۹است.
صفائی با بیان اینکه مرمت آثار تاریخی از دیگر برنامه های این اداره کل است،تصریح کرد:چندین بنای تاریخی که در معرض تخریب بوده ،در چند ماه اخیر مرمت اظطراری شده است.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با تبریک ایام ماه مبارک رمضان و آروزی قبولی طاعات و عبادات گفت:بناهای تاریخی زیادی در استان وجود دارد که نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی با اشاره ب قدمت شهر تاریخی دهدشت،اظهار کرد: بافت تاریخی فرصت خوبی برای رونق گردشگری در شهرستان کهگیلویه است.
امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:طبیعت بکر وخدا دادی استان بهترین فرصت برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است.
او با اشاره به قدمت تاریخی کهگیلویه و بویراحمدگفت:استان از لحاظ فرهنگی دارای قدمت بالایی است و باید در حفظ و نگهدراری بناهای تاریخی تلاش زیادی انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به ایجاد اشتغالزایی از طریق کسب و کارهای صنایع دستی اشاره کرد و اظهار کرد:صنایع دستی می تواند نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی گفت:صنایع دستی باید از خانه ها بیرون خارج و برای فروش و درآمد زایی به بازار آورده شود.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی برخی امامزاده های که قدمت تاریخی دارند را خواستار شد و گفت:اگر بافت تاریخی این امامزاده ها قابل تغییر نیست،کنار این مکانها تاسیسات رفاهی و خدماتی ایجاد برای استفاده گردشگران و زائرین ایجاد شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.