كدخبر: 48680 | تاریخ مخابره : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۵ |

 

 

۲۴درجه اختلاف دما در کهگیلویه و بویراحمد

 

 

 

پرینت خبر
اقلیم قلم – براساس گزارش هواشناسی کهگیلویه وبویراحمدحداکثر وحداقل دمای هوای این استان در۲۴ساعت گذشته بیش از،۲۴درحه اخلتلاف نشان می دهد.
دراین مدت کمترین دما دریاسوج با۹/۴درجه سانتیگراد وگچساران بیشنه دمای ۳۳/۹درجه سانتیگراد را ثبت کرده است  که این میزان اخلاتف دما در حدود ۱۶ هزارکیلومتر رخ داده است.
کهگیلویه وبویراحمد با داشتن یک درصد از خاک کشور به سرزمین چهارفصل شهرت دارد که این اختلاف دمای فاحش بیانگر این پدیده جغرافیایی است که شرایط،اقلیمی متنوعی را در محدوده از این آب وخاک را به دنبال دارد.

ازهشت شهرستان کهگیلویه وبویراحمد دوشهرستان درمناطق سرحدی و شش شهرستان گرمسیری است که درجه آب وهوای این مناطق بانقاط متفاوت خنگ،گرم ومعتدل جالب توجه است.

وجود انبارهای برفی درفصل گرما درکوه دنا با آب وهوای خنگ وبرخی نقط گرم وسوزان در جنوب با ۵۰درجه رویش گونه های گیاهی وجنگلی متنوع را دراین استان ایجاد کرده است.
کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های لرنشین کشور ایران است. مرکز آن شهر یاسوج است و با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی نسبتاً مرتفع و کوهستانی است ودرامتداد رشته کوه های زاگرس ودنا میباشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.